وزیر بهداشت برای بررسی وضعیت کرونا وارد قم شد

قم – ایرنا – در شرایطی که تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی قم به رقم بی سابقه ۹۰۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته رسید، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بررسی وضعیت شیوع کرونا به این استان سفر کرد.

به گزارش ایرنا، در ‌پی شدت گرفتن ویروس کرونا در قم، جلسه اضطراری فرماندهی مقابله با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی این استان شب گذسته برای دومین شب متوالی برگزار شد که نشان از وضعیت بحرانی این استان از نظر شیوع کرونا دارد.

در حالی که بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم، تمامی بیمارستان‌های کرونایی استان از روز گذشته به‌حالت کاملا پُر درآمده و بخشی از بیمارستان شهدا نیز به ‌بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده‌است، وزیر بهداشت برای بررسی این شرایط به قم سفر کرد.

بر اساس اعلام عصر سه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر نمکی امروز با حضور در قم در جلسه ستاد کرونا ویروس شرکت کرد. در این جلسه که با حضور بهرام سرمست استاندار قم و محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شده است، بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان قم در دستور کار قرار گرفته است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۷ خردادماه پس از ۴۰ روز از وضعیت نارنجی به زرد بهبود یافته بود بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده توسط نرم‌افزار ماسک، از تاریخ نهم تیرماه جاری بار دیگر جزو شهرهای نارنجی و از ۲۳ تیرماه مجددا در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha