مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به مرز ۶۴ هزار نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با مثبت شدن تست کرونای ۶۷۸ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به این ویروس از ابتدای شیوع تاکنون (۲۶ مرداد) در استان به ۶۳ هزار و ۹۱۴ نفر رسید.

مجید شیرانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مبتلایان جدید ۱۲۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۵۵۷ نفر نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

وی همچنین از فوت هفت بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۲۹۵ نفر رسید.

شیرانی با بیان اینکه روند شیوع کرونا در استان همچنان افزایشی و زمان رسیدن به نقطه اوج این موج نامشخص است، تصریح کرد: طی مدت سه هفته اخیر ۹ هزار و ۵۵۰ مورد مثبت مبتلا به کرونا گزارش شد که به دنبال آن تعداد بیماران بستری، بستری بدحال و فوتی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: در حالی که تا قبل از مرداد به طور میانگین ۵۱ درصد مبتلایان را زنان و ۴۹ درصد را مردان تشکیل می‌دادند اما در آمار مردادماه مبتلایان خانم به ۵۵ درصد افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از نظر سنی نیز در موج‌های قبلی افراد بالای ۶۰ سال، ۴۵ درصد مبتلایان قطعی به کرونا را به خود اختصاص داده بودند اما این گروه سنی در موج پنجم و به واسطه اجرای طرح واکسیناسیون ۳۱ درصد مجموع مبتلایان را تشکیل داده است.

شیرانی خاطر نشان کرد: همچنین در خصوص تعداد موارد فوتی در استان، درصد فوت‌شدگان خانم نسبت به مردان کمتر است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۶ مرداد) ۱۷۷ هزار و ۳۲۴ مورد تست PCR تشخیص کرونا در استان انجام گرفته شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

هم‌اینک تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی این استان تکمیل شده و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha