غیرت و شجاعت آزادگان اقتدار عظیمی برای ایران اسلامی به همراه آورد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: غیرت و شجاعت آزادگان دوران دفاع مقدس با تحمل شکنجه های دشمن اقتدار عظیمی برای ایران اسلامی به همراه آورد.

نورالدین فرزادی پور عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان دوران دفاع مقدس به میهن ایران اسلامی، افزود: رزمندگانی که دوران‌ هشت سال جنگ تحمیلی به اسارت دشمن درآمدند توانستند با وجود سال ها زجر و شکنجه و دوری از میهن، روح ایمان را در خود حفظ کرده و تقوا و مردانگی خود را مضاعف کنند.   

وی اظهار داشت: آزادگان نماد خودباوری، ذخیره بزرگ الهی و یک ثروت عظیم انسانی هستند که سالروز بازگشت آن ها یادآور موهبتی وصف ناپذیر است که موجب شادی دل یک ملت شد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: یکی از عرصه‌های مقاومت دلیرمردان رزمنده در دوران دفاع مقدس، حفظ ایمان و توکل به خدا با تقویت روحیه‌ای مقاوم در زمان اسارت در اردوگاه‌های بعثی بود.  

فرزادی پور ادامه داد:  اقتدار و عزت و سرافزاری میهن اسلامی در زمان جنگ و ایستادگی و مقاومت پس از جنگ در برابر حربه های نرم دشمن، از ثمره قدرت و غیرت و شجاعت آزادگان دانست.

در هشت سال دفاع مقدس حدود ۴۳ هزار نفر  ار رزمندگان ایران به اسارت دشمن درآمدند که از ۶ ماه تا بیش  از ۱۰ سال دوران اسارت خود را در زندان های رژیم بعثی عراق سپری کردند و از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ آزاده کرمانشاهی بودند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha