وزرای پیشنهادی از نظر علمی و برنامه اجرایی فوق العاده‌اند

قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت وزرایی که از سوی رئیس جمهوری به مجلس معرفی شده‌اند از نظر علمی، تجربه کاری و داشتن برنامه های اجرایی فوق العاده هستند.

لطف الله سیاهکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گرفتن رای اعتماد یک وزیر از نمایندگان مجلس به این موضوع بستگی دارد که وزیر پیشنهادی بتواند پاسخ قانع کننده‌ای به سوالات نمایندگان داده و به خوبی بتواند از برنامه اجرایی خویش دفاع کند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه از زمان شروع به کار دولت سیزدهم، وزرا و اعضای کابینه از همان روز اول به مجلس معرفی شدند و برنامه ریزی به شکلی بود تا با برگزاری نشست‌های تخصصی در کمیسیون‌ها شرایط بررسی تمام مولفه‌های موجود در برنامه‌های وزرا امکان پذیر باشد.

سیاهکلی تصریح کرد: تنها ۲ تا سه وزیر هستند که تاکنون برنامه قابل قبولی ارایه نکرده‌اند که باید در خصوص تغییر برنامه اجرایی خودشان اهتمام بیشتری نشان دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خانه ملت با هیچ کدام از وزرای پیشنهادی تعارف نمی‌کند و ملاک اصلی را برای دادن رای اعتماد بررسی تجارب، برنامه اجرایی و دیگاه یک وزیر می‌داند.

سیاهکلی در خصوص رضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی صمت اظهار داشت: ایشان از نظر شخصیتی مرد با اخلاق و از نظر کاری با دانش و تجربه هستند. اما خاطر پاسخ ندادن وی به چند سوال اصلی و کلیدی مورد مخالفت من قرار گرفتند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۵۰ درصد اقتصاد کشور در حوزه صنعت است و طبیعی است که مدیریت و حل مسائل و مشکلات موجود کار بسیار سختی باشد، سوالات من در حوزه رابطه بین بانک و صنعت بود و اینکه آیا بازار خودرو علاوه بر نداشتن تعادل در عرضه و تقاضا از انحصار و بی کیفیت بودن خارج می‌شود یا نه که ایشان صبح امروز در یک نشست تخصصی به سوالات من پاسخ داد و با ارایه برنامه علاقه نشان داد که مشکلات را برطرف کند.

سیاهکلی با انتقاد از بازار سیمان و فولاد گفت: برای من قابل قبول نیست که با وجود نیروی انسانی ارزان، فولاد را در بازار به اندازه قیمت جهانی به فروش برسانیم؛ همچنین قیمت واقعی سیمان کیسه‌ای ۲۳ هزار تومان است و ورود آن به بورس ظلم بزرگی به مردم بود که سبب شده اکنون قیمت آن در بازار آزاد بین ۸۰ تا ۱۱۰ هزار تومان باشد.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه وزیر پیشنهادی صمت باعث می‌شود تا چندماه آینده وضعیت سیمان و فولاد در بازار به حالت طبیعی بازگردد و قطعا بررسی بیشتر از این نمایندگان همچنان در دستور کار خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha