سپاه ۱۶۰ تخت‌ بیمارستانی برای درمان بیماران کرونایی مشهد اختصاص داد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۶۰ تخت جدید بیمارستانی در مشهد توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه در آیین افتتاح بیمارستان تخصصی بیماران حاد تنفسی شهید "علی نجفی" مشهد افزود: امروز شاهد افتتاح ۹۶ تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی توسط نیروی زمینی سپاه هستیم و بیمارستان صحرایی ۶۴ تختخوابی سپاه نیز، که از مجهزترین بیمارستان های صحرایی کشور است، در روزهای اخیر در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: افزوده شدن تعداد تخت های بیمارستانی در مشهد، دلگرمی بزرگی برای متولیان حوزه سلامت به منظور کمک به درمان بیماران کرونایی است، چراکه مشهد از بابت تخت های بیمارستانی و تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی در این حوزه روبه رو است. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به چهار تا پنج برابر شدن تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونایی در موج پنجم شیوع کرونا افزود: در ابتدای موج پنجم، یعنی آخر خردادماه میانگین بستری روزانه در بیمارستانهای خراسان رضوی ۱۸۲ نفر بود که اکنون این تعداد از روزانه ۸۰۰ نفر نیز تجاوز کرده است.
معتمدیان ادامه داد: در این بازه زمانی تعداد کل بستری شدگان کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی نیز از ۷۰۰ نفر به حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.
وی گفت: از زمان اعلام نیاز تا بهره برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابی بیماران حاد تنفسی چهار روز بیشتر طول نکشید و از صفر تا صد کار تجهیز و بهره برداری توسط نیروی زمین سپاه انجام شد که این اقدام جهادی بزرگ جای قدردانی دارد. 
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سپاه امام رضا (ع) در بخش ایجاد کلینیک های سرپایی درمان کرونا نیز، که کاهش ورودی به بیمارستانها را دربردارد، و همچنین اقدامات پیشگیرانه بیماریابی و واکسیناسیون ویژه در حاشیه شهر مشهد  اقدامات خوبی را انجام داده است.
معتمدیان با اشاره به اقداماتی که در راستای کاهش ورود مسافران به مشهد و خراسان رضوی با جدیت در حال اجراست، گفت:  خوشبختانه در روزهای گذشته با اقدامات انجام شده، ظرفیت اشغال تخت در هتل های مشهد از ۷۰ به ۲۶ درصد کاهش یافته است. 
وی گفت: کاهش شمار پروازها و قطارها در بخش هوایی و ریلی با عزمی راسخ با همکاری همه دستگاههای اجرایی در حال انجام است و طی روزهای اخیر ترددهای زمینی به خراسان رضوی نیز ۲۶ درصد کاهش یافته است.
وی  از دایر بودن ۶۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در خراسان رضوی خبر داد و گفت: در این مراکز روزانه بیش از ۵۰ هزار دز واکسن کرونا به مراجعان تزریق می شود. 
استاندار خراسان رضوی همچنین اقدامات سپاه در بحث امنیت کشور را قابل تقدیر خواندند و گفت: تلاش سپاه برای تامین امنیت مرزی و توجه به محرومیت زدایی و توسعه مناطق محروم کشور، بر کسی پوشیده نیست.

بیمارستان حاد تنفسی شهید نجفی مشهد که امروز فعالیت خود را آغاز کرد دارای ۲ بخش تخصصی حاد تنفسی و بخش آی.سی.یو با هشت تخت ویژه است. این بیمارستان در فضایی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع  در سه طبقه ساخته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha