مجلس با شتاب در رای اعتماد، رییس جمهوری را یاری دهد

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس ضمن رعایت حقوق حقه نمایندگی ملت، تا آنجا که ممکن باشد با رای بالا به وزرای پیشنهادی، رییس جمهوری را یاری دهند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، «اسدالله بادامچیان»  در بیان مواضع هفتگی حزب موتلفه اسلامی گفت: با عنایت به رهنمود رهبر معظم انقلاب برای تسریع و شتاب در تشکیل دولت، نمایندگان مجلس در بررسی وزرای پیشنهادی ضمن رعایت حقوق حقه نمایندگی ملت و توجه لازم به موقعیت کشور در عرصه منطقه‌ای و جهانی، تا آنجا که میسر باشد با رای بالا به وزرای معرفی شده، آیت‌الله رییسی را در پیگیری و حل مشکلات جاری یاری دهند.

 وی با تبریک انتصاب معاون اول، رییس دفتر و معاونان، برای آنها آرزوی موفقیت در کسب رضای خداوند و ملت را آرزو کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تقدیر از اقدامات جدی رییس‌جمهوری و رییس قوه قضاییه در مقابله و درمان کرونا، حضور شایسته و تحسین‌آمیز رییس‌جمهوری در بین مردم برای حل مشکلات دارویی را ستود و اظهار امیدواری کرد با امدادهای الهی، همت همه مسئولان و همکاری ملت، شاهد کاهش نزولی آسیب‌ها و پایان این بیماری باشیم.

بادامچیان ادامه داد: تسریع در واکسیناسیون عمومی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به مقابله با کرونا کمک خواهد کرد که البته در این میان زحمات کادر درمان هم کمک‌کننده روند مقابله با کرونا است و باید از این عزیزان تقدیر ویژه به عمل آورد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم تصریح کرد: رعایت معیشت مردم موضوع مهمی است که در شرایط کرونایی باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در لبیک به رهنمودهای ولی امر مسلمین درباره کرونا از همه مسئولان، دبیران، اعضا و طرفداران حزب در سراسر کشور خواست ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، هر نوع امکانات میسر و امدادهای مومنانه را همراه با همه کسانی که در مقابله با کرونا فعالند، بسیج کنند تا با عزم همگانی ملت این بلای جهانی در ایران ریشه‌کن شود.

بادامچیان با اشاره به قانون چک خاطرنشان کرد: این قانون مزاحمت فراوان برای مردم در انجام امور بانکی‌شان ایجاد کرده که برای اقتصاد هم آسیب‌زا است.

وی با درخواست برای توقف اجرای این قانون ابراز داشت: امیدوارم با همراهی دولت و مجلس اجرای این قانون تا زمان اصلاح متوقف شود و پس از بررسی مشکلات و رفع آنها مجددا به جریان بیفتد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تحولات افغانستان بیان کرد: دخالت‌های مستکبران و بیگانگان موجب ناامنی، فساد و آوارگی و شهادت و زخمی شدن مردم افغانستان شده و اختلافات داخلی به بهانه‌های قومیتی یا تفکرات متفاوت مذهبی، مانع سعادتمندی ملت بزرگ افغانستان شده است.

بادامچیان با بیان اینکه هر حکومتی در افغانستان با کمک و اتکای بیگانگان بر سر کار بیاید، عمر کوتاهی خواهد داشت، یادآور شد: افغانستان نیاز به یک "نجات بخش" دارد تا فراتر از مسائل فعلی، مردم آن دیار را از این همه بلا و محنت نجات دهد.

وی با اشاره به اقدام سفرای روسیه و انگلیس عنوان کرد: از انگلیس جز همین نوع اقدامات موذیانه انتظاری نیست ولی سفیر روسیه با توجه به روابط قوی روسیه با ایران نباید این اقدام را مرتکب می‌شد که به هدف انگلیسی‌ها در تخریب روابط ایران و روسیه کمک کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار امیدواری کرد عزاداران حسینی ضمن دعا و توسل برای رفع این بیماری در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسم‌ها کوشا باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha