ناظم‌الشریعه: دیدار با صربستان مهم‌ترین بازی ما در جام‌جهانی است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: بعد از بازی با بلاروس، مجددا تمرین تیم ملی از سر گرفته می‌شود و خود را برای بازی برابر صربستان در جام جهانی فوتسال که اولین، مهمترین و تعیین کننده ترین دیدار ماست، آماده می‌کنیم.

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال،‌ تیم ملی فوتسال ایران که خود را برای حضور در جام جهانی فوتسال به میزبانی لیتوانی آماده می کند، پس از حضور در تورنمنت تایلند و انجام اردوهای تدارکاتی، قرار است تا ششم شهریور ماه عازم بلاروس شود و دو بازی دوستانه با این تیم برگزار کند.

«سیدمحمد ناظم‌الشریعه» سرمربی تیم ملی فوتسال روز سه‌شنبه در این خصوص اظهار داشت: برگزاری بازی دوستانه برابر بلاروس بیشتر شبیه سازی دیدار مقابل صربستان است. این دو دیدار تدارکاتی به ما کمک بسزایی می‌کند، چرا که تیم در شرایط مسابقه قرار می‌گیرد، ملی پوشان محک می‌خورند و کادر فنی عملکرد تک تک بازیکنان را ارزیابی می کند و در نهایت شاکله نهایی تیم ملی نیز مشخص می شود.

وی ادامه داد: اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال از ۲۹ مرداد ماه در مرکز ملی فوتبال آغاز خواهد شد و پس از انجام تمرینات، به بلاروس می رویم. ۲۰ بازیکن در این اردو ما را همراهی خواهند کرد و در نهایت از ۲۰ بازیکن دعوت شده برای شرکت در لیتوانی، ۱۶ ملی پوش را طبق اعلام فیفا(سه دروازه‌بان و ۱۳ بازیکن) اعزام خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه بیان کرد: حضور در تورنمنت تایلند به کادر فنی و بازیکنان خیلی کمک کرد. تورنمنت به موقع و مفیدی بود. اکنون لیگ در حال برگزاری است و بازیکنان با بهترین شرایط در اردو قرار دارند. هر چقدر برگزاری مسابقات بیشتر باشد، بازیکنان بهتر آماده می‌شوند و در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند.

وی ملاک انتخاب بازیکنان را تجربه، جوانی و اخلاق دانست و گفت: ملاک کادر فنی برای انتخاب بازیکنان همه این موارد است. تیم ملی فوتسال ایران مدتهاست به عنوان یک تیم با اخلاق در هر تورنمنتی حضور دارد و این امر برای من بسیار مهم است. چرا که با نظم و انضباط و اخلاق تیم به آرامش رسیده و در نهایت فعالیت‌های فنی نیز ادامه پیدا می‌کند. ضمن اینکه تجربه و جوان بودن نیز از دیگر ملاک های انتخاب ما برای حضور بازیکنان در اردو و اعزام به مسابقات است.

وی در پایان تصریح کرد: آمادگی تیم بعد از تورنمنت تایلند بهتر شده و اکنون با برگزاری مسابقات لیگ و در نهایت حضور در بلاروس، فکر می‌کنم بازیکنان حدودا به مرز ۷۰ درصد آمادگی برسند. بعد از بلاروس مجددا تمرین تیم ملی از سر گرفته می‌شود و خود را برای بازی برابر صربستان در جام جهانی فوتسال که اولین و مهمترین و تعیین کننده ترین دیدار ماست، آماده می‌کنیم.

تیم ملی فوتسال ایران خود را برای جام جهاین لیتوانی آماده می کند. این رقابت‌ها ۲۱ شهریورماه شروع خواهد شد و تیم ایران در این مسابقات با تیم های آمریکا، آرژانتین و صربستان هم گروه شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha