۹۷ درصد واکسن تحویلی در لارستان، تزریق شد

لارستان- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت که ۹۷ درصد از مجموع ۷۳هزار دُز واکسن تحویلی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزشکی پزشکی در این شهرستان به گروه های هدف تزریق شده است و هم اینک نیز در انتظار تامین واکسن هستیم.

بهزاد رضایی سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اینک بخش قابل توجهی از گروه های هدف واکسینه شده اند وکل موجودی واکسن در لارستان کمتر از ۷۰۰ دُز است.

او گفت: بسیاری از گروه های هدف از جمله افراد بالای ۴۰ سال، رانندگان حمل و نقل عمومی، نیروهای خدماتی در شهرداری ها، آتش نشانی و دستگاه های خدمات رسان، انتقال خون ، خبرنگاران و اصحاب رسانه ، فرهنگیان و اعضای هیات علمی و استادان دانشگاه ها واکسینه شده اند.

وی بیان کرد: هم اینک ظرفیت تزریق واکسن در سطح شهرستان لارستان روزانه بالای ۲ هزار دُز است که در صورت پیشتیبانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و افزایش میزان تحویل واکسن، آمادگی روزانه تا دو برابر این رقم را خواهیم داشت.

وی می‌گوید: نگرانی ما عدم تامین واکسن کافی است و البته رایزنی‌ها با وزارت برای تامین حجم مناسبی از واکسن ادامه دارد و با اطمینان از ورود واکسن ، واکسناسیون افراد بالای ۱۸ سال را نیز آغاز خواهیم کرد.

روز گذشته (دوشنبه)خبری از زبان دکترعلیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت مبنی بر روند کند واکسناسیون در لارستان در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر و دست به دست که البته با واکنش مسئولان دانشکده علوم پزشکی این شهرستان مواجه شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان توضیح داد: این خبر نادرست است و با توجه به مکاتبات اداری و ارسال اصلاحیه آمار خود حوزه معاوت بهداشتی و مقامات وزارت بهداشت نیز پذیرفتند که اینچنین نبوده و لارستان از جمله شهرستان های پیشرو در زمینه واکسیناسیون است.

روزهای سیاه ومرگبار کرونایی درشهرهای جنوبی فارس همچنان و به گونه ای دهشتناک ادامه دارد و ظرفیت تخت‌های اورژانس ،سرپایی، ایزوله، داخلی و تنفسی در بیمارستان‌ها تکمیل و کادر درمان نیز نگران، مضطرب ، دل خسته شده اند.

تاکنون ۲۹۲ مرگ ناشی از کرونا در شهرستان های لارستان، خنج و اوز از سوی دانشکده علوم پزشکی لارستان به ثبت رسیده که ۳۷ تن از این تعداد در موج پنجم و ظرف کمتر از ۲۰ روز گذشته جان باختند.

مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان همچنین می گویند: بدترین شرایط ظرف بیش از یک و نیم سال گذشته از زمان ورود ویروس هم اینک بر شهرستان های لارستان، خنج و اوز حاکم است و منطقه جنوب فارس سخت ترین روزهای کرونایی را سپری می کند.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی وچشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

روز گذشته (دوشنبه) ۶۵۵ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۸ هزار و ۴۸۳ نفر رسید.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله ۳۸۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha