وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از نظر تخصصی، اجرایی و اجتماعی لایق است
سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت سیزدهم

کاشان - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور کاشان گفت: سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از سه دیدگاه تخصصی با محوریت علم و پژوهش، سوابق اجرایی و اجتماعی با محوریت فرهنگی و مردم‌داری گزینه ویژه و لایق برای کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

محمد حمیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساداتی‌نژاد که انون به عنوان نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل و رییس کمیسیون آب، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند، شخصیتی دانشگاهی، بسیار توانمند، پرتلاش، پیگیر و متعهد است که در صورت تایید سکانداری وی برای وزارت جهاد کشاورزی، کل کشور از خدماتش بهره‌برداری می‌کنند.

وی با تبیین و تحلیل انتخاب ساداتی‌نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت سیزدهم از سه دیدگاه افزود: از نظر علمی و تخصصی، با توجه به شناخت همکاری دانشگاهی از ساداتی‌نژاد و اهمیت و تاثیر مسایل علمی پژوهشی به ویژه تخصصی در پیشرفت و آبادانی یک جامعه و مملکت، دارای رشته علمی، تخصصی و امور پژوهشی بسیار مناسب و متناسب با جهاد کشاورزی است.

رییس دانشگاه پیام نور کاشان با یادآوری اینکه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در برهه کنونی دانشیار دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه تهران است، گفت: ساداتی‌نژاد با توجه به سابقه علمی از مقاطع کارشناسی تا دکترا با مدارک آکادمیک دانشگاهی، حوزه‌های مهندسی صنایع طبیعی و هیدرولوژی آب و تمامی موضوع‌های مرتبط با کشاورزی دارای تخصص علمی مطرح و سنخیت کامل با این انتخاب از نظر علمی است.

حمیدی با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش و مدارک پژوهشی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با وجود کتاب، مقاله رساله‌ها و پایان نامه‌های زیاد در این زمینه که به طور حتم در حال افزایش و غنا بخشیدن است، اضافه کرد: تخصص کافی و وافی ساداتی‌نژاد از نظر علمی و پژوهشی و تربیت دانشجویان دکترا، عرصه تخصصی وی را تقویت کرده است.

وی با اشاره به سوابق اجرایی مرتبط ساداتی‌نژاد با جهاد کشاورزی اظهار داشت: معاون اداره آبخیزداری، عضو کمیسیون کشاورزی، شورای تحقیقات آب، دبیر کمیسیون آب کشاورزی، صنایع طبیعی، شورای مالی عتف(علوم، تحقیقات و فناوری) عضو هیات ممیزه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، عضو ممیزه سازمان ترویج آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی، رییس فراکسیون آب در مجلس دهم از جمله این سوابق است.

به گفته وی، تعهد، تخصص و پیگیری‌های زیاد از سال ۱۳۹۵ به عنوان نماینده  مجلس دهم و از سال ۱۳۹۹ به عنوان نماینده مجلس یازدهم برای تحقق مطالبات مردمی،سفرهای استانی و مصوبه‌های صورت گرفته طی ۱۴ ماه اخیر ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، گواه خوبی بر مدیریت و تجربه اجرایی گزینه پیشنهادی جهاد کشاورزی در چند سال اخیر است.

رییس دانشگاه پیام نور کاشان تصریح کرد: سعه صدر گزینه وزارت جهاد کشاورزی در پیگیری‌های دقیق برای عملیاتی کردن تمامی مطالبات حوزه انتخابیه متبوع خود در مجلس تا حد امکان و توان و رسیدن به نتایج بسیار خوب و مثبت، نظارت‌های میدانی و فعالیت‌های اجرایی در سال‌های کنونی برای بسیاری از استان‌ها و حتی روستاها و شهرهای مطالبه‌گر در زمینه کشاورزی نیز قابل دفاع است.

حمیدی با اشاره به شخصیت اجتماعی و فرهنگی ساداتی‌نژاد به عنوان چهره متعهد، مردمی و پاسخگویی به مطالبات مردم حتی به اذعان همکارانش است، اضافه کرد: این شخصیت آکادمیک و دانشگاهی که علاوه بر هوش و نبوغ علمی، پیگیری و تعهد نیز از شاخصه‌های برجسته‌اس محسوب می‌شود با حضور در کابینه دولت سیزدهم منشا خدمات مطلوب و موثری خواهد بود. 

وی خاطر نشان کرد: ساداتی‌نژاد با توجه به تحصیلات، سوابق علمی، پژوهشی و اجرایی گزینه‌ای شایسته و منحصر به فرد برای وزارت جهاد کشاورزی است؛ وزارتخانه‌ای که مخاطب آن همه مردم عزیز به ویژه روستاییان تلاشگر، کشاورزان زحمت‌کش و تمامی تولیدکنندگان این عرصه در کسب روزی و تأمین معیشت هستند.

حمیدی با تاکید بر اینکه نمی‌توان این حوزه‌ها را جدا از زندگی جاری مردم دانست، گفت: در صورت کسب رای اعتماد ساداتی‌نژاد از مجلس امید می‌رود همچون همیشه با سوابق اجرایی که از او در حوزه‌های مختلف موجود است برای مردم کشور و این عرصه خدمتی موفقیت‌آمیز ظاهر شود.
رییس جمهوری چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ فهرست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رای اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل و رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از سوی آیت‌الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha