فرماندار سقز: بازاریان با مشارکت خودجوش در مهار کرونا سهیم شوند

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه بدون مشارکت خودجوش و همدلانه بازاریان، حفظ جان و اقتصاد ممکن نیست، گفت: بازگشت محدودیت‌های سراسری برای حفظ جان مردم است.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان عصر دوشنبه در جلسه ستاد کرونا با اشاره به ۶ روز تعطیلی سراسری و ۱۲ روز ممنوعیت تردد، اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان باعث گذر سریع از پیک کرونایی می شود.

وی با بیان اینکه همکاری مردم در گذر از پیک پنجم کرونا ضروری است، از ادارات عضو ستاد کرونا خواست تا برای گذر از بحران فعلی، بر اجرای دقیق مصوبه ها نظارت داشته باشند.

فرماندار ویژه سقز افزود: اصنافی که در گروه شغلی یک که شامل ۲۲ شغل قرار دارند، می توانند خدمات ارایه دهند و سایر اصناف تعطیل است.

کریمیان اضافه کرد: مراکز فرهنگی، مذهبی و ورزشی اعم از سینما، تئاتر و ورزشگاه‌ها تعطیل شده اند و محور چهارم در زمینه ترددهاست که جریمه صادر خواهد شد.

در این جلسه مصوبات جدید شامل تمام ادارات (به استثنای ادارات خدمات رسان) تا روز شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل است، گروه شغلی یک که شامل ۲۲ شغل هستند مجاز به فعالیت و سایر گروه های شغلی و رسته ها، تعطیل می باشند و باید غیر از ادارات صمت و اصناف، گروه مشترک نیز بر اجرای مصوبه تعطیلی نظارت داشته باشند.

 مراکز فرهنگی، مذهبی و ورزشی اعم از سینما، تئاتر و ورزشگاه‌ها تا روز شنبه تعطیل است، اداره صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی اداره اصناف، ضمن صدور بیانیه ای در خصوص لزوم تعطیلی بازار و همکاری تمامی اصناف، نسبت به تشدید نظارت ها اقدام کند.

پارک ها و تفرجگاه ها به حالت تعطیلی کامل در آمده و شهرداری موظف است نسبت به انسداد مبادی ورودی پارکها و اعمال خاموشی ها در مکان های فوق اقدام کند، تا پایان روز پنجم شهریور هیچ برگه مجوز ترددی صادر نخواهد شد و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرستان ممنوع بوده و مقرر شد پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

مرکز بزرگ اسلامی تعطیلی مساجد و تکایا را تا پایان روز شنبه ۳۰ مردادماه، ابلاغ و اقدامات و نظارت لازم بعمل آورد، به دلیل عدم شرایط لازم برای اقامه نماز در فضای باز، نماز جمعه این هفته در مسجد جامع و سایر مساجد شهر و روستاها برگزار نخواهد شد.

در راستای حفظ حرمت و شأنیت ماه محرم و همچنین حفظ جان مردم و عبور از شرایط کرونایی، برگزاری هرگونه مراسم ممنوع است و نیروهای انتظامی در گشت ها و همچنین بر اساس گزارش ستاد کرونا و یا مردمی، نسبت به تعطیلی مراسم ها اقدام خواهد کرد و به منظور نظارت کافی بر تعطیلی گروه های شغلی اعلام شده، ۱۰ اکیپ مشترک برای گشت زنی در سطح شهر، فعال می شوند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha