فوتی‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری ۲ رقمی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: برای نخستین بار از ابتدای شکل‌گیری موج پنجم کرونا در استان تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان ۲ رقمی شد و به عدد ۱۰ رسید.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس به یک هزار و ۲۸۸ مورد رسید.

شیرانی از مثبت شدن تست ۴۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱۰ بیمار بستری شدند و ۳۶۲ بیمار نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری، تعداد بیماران بدحال کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه استان را ۷۷ نفر اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان طی روزهای پیش رو افزایش پیدا کند.

شیرانی با بیان اینکه تاکنون حدود ۲ درصد مجموع مبتلایان به کرونا در استان فوت کرده‌اند، خاطر نشان کرد: اگرچه این آمار در مقایسه با فوتی‌های کشور در وضعیت بهتری قرار دارد اما بحرانی شدن اوضاع در استان و کمبود امکامات و تجهیزات چالش جدی در این خصوص شکل داده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

هم‌اینک تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی این استان تکمیل شده و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۵ مرداد) ۱۷۵ هزار و ۸۱۷ تست PCR کرونا در این استان گرفته شده است که بر اساس آن ۶۳ هزار و ۲۳۶  نفر مبتلای به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha