هم افزایی با مراکز علمی و تحقیقاتی اولویت وزارت دفاع است

تهران-ایرنا- وزیر دفاع پیشنهادی دولت سیزدهم هم افزایی با مراکز علمی و تحقیقاتی را اولویت وزارت دفاع عنوان کرد و گفت: باید منابع قابل توجهی صرف تحقیقات، پژوهش، توسعه نوسازی و روزآمد سازی دانش و فناوری در مجموعه صنعت دفاعی نماییم.

 به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تبیین قدرت علمی و فناورانه به عنوان یکی از ابعاد و مولفه‌های مهم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران از تعامل و هم افزایی با مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور به عنوان اولویت قدرت آفرین در وزارت دفاع یاد کرد.

 وزیر دفاع پیشنهادی دولت سیزدهم تصریح کرد: مولفه علم و فناوری نه تنها برای پیشرفت همه جانبه کشور در صحنه‌های داخلی حائز اهمیت است بلکه تبدیل آن به یک ثروت بالفعل مد نظر بوده و از این مسیر می‌توان در صحنه‌های بین‌المللی و دیپلماتیک اهداف و منافع ملی را به دست آورد.

سرتیپ آشتیانی خاطرنشان کرد: ناگزیر هستیم منابع قابل توجهی را صرف تحقیقات، پژوهش، توسعه نوسازی و روزآمد سازی دانش و فناوری در مجموعه صنعت دفاعی نماییم.

وزیر دفاع پیشنهادی دولت سیزدهم یادآور شد: هویت و استقلال جمهوری اسلامی ایران باعث شده که کشورهای صاحب دانش و فناوری نسبت به انتقال فناوری به جمهوری اسلامی ایران حساس شده و با توجه به کینه توزی‌ها و دشمنی‌ها با ملت بزرگ ایران سد بزرگی را پیش‌روی ما ایجاد نمایند.

سرتیپ آشتیانی با تشریح هزینه‌های کسب دانش و فناوری در سطح ملی خاطرنشان ساخت: اگر این هزینه‌ها به خوبی مدیریت شوند یک سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند محسوب شده و رهاورد آنها نه تنها استقلال و امنیت، بلکه سرریزهای صنعتی فراوانی برای سایر حوزه‌های صنعتی ملی خواهد داشت.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان این نشست سوالات و موضوعات مورد نظر خود را با وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم در میان گذاشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha