۲۶ گروه جهادی برای نظارت بر هیات‌های مذهبی استان مرکزی ساماندهی شد

اراک - ایرنا - مسئول سازمان بسیج مداحان استان مرکزی گفت: ۲۶ گروه جهادی برای نظارت بر هیات‌های مذهبی با هدف رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در نقاط مختلف این استان ساماندهی شد.

ابوالفضل ربیعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: امسال دستورالعمل‌های بهداشتی به عنوان نقشه راه برگزاری مراسم محرم مورد توجه متولیان امور برگزاری آیین های ماه محرم و و عزاداران قرار گرفته است تا در کنار برگزاری این ایین ها، سلامت عزاداران نیز حفظ شود.
وی ادامه داد: توزیع بیش از ۱۰ هزار صندلی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، توزیع هزاران ماسک، بسته‌های ضدعفونی کننده و بسته‌های فرهنگی و آموزشی از مهمترین اقدامات حمایتی بسیج مداحان برای برگزاری آئین‌های عزاداری است.
مسئول بسیج مداحان استان مرکزی اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های بسیج مداحان اجرای طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی است که بیش از ۱۲ گروه جهادی در این خصوص سازماندهی شدند.
ربیعی بیان کرد: تهیه بسته‌های معیشتی  از دیگر اقدامات مهم بسیج مداحان است که در این راستا بیش از یک هزار بسته کمک مومنانه نیز توزیع شد.
وی افزود: راه اندازی بلندگوهای سلامت از دیگر برنامه‌ها در پیک پنجم است و انتظار می‌رود با رعایت و حساسیت مردم و هیات‌های مذهبی، ویروس کرونا کنترل شود.
بیش از ۴۰۰ مداح در ۲ هزار هیات مذهبی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha