۲۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۶:۳۰
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84438309
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه کرونا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - پلمب ۲۵ واحد صنفی ناقض محدودیت‌ها، اعلام نیاز برای بکارگیری پرستار، تشدید ممنوعیت‌های تعطیلات پیش رو و اعلام شرایط بحرانی در بیمارستان الیگودرز از جمله اخبار کوتاه لرستان در رابطه با کرونا است.

پلمپ ۲۵ واحد صنفی متخلف در خرم‌آباد 

رییس اتاق اصناف لرستان گفت:  ۲۵ واحد صنفی متخلف، سه تالار پذیرایی و ۱۳ رستوران به دلیل بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و همچنین بی توجهی به اخطارهای ارائه شده پلمب شدند.

منوچهر اسبکوه افزود: ۶ تیم  بر بازار لرستان نظارت می‌کند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی اخطار داده می‌شود.

نظارت جدی بر ممنوعیت های ایام تعطیل 

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا گفت:  فعالیت تمام گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ در تعطیلات ۶ روزه پیش رو ممنوع است و ناظران اداره کل صمت، اصناف، اماکن و بهداشت در سطح استان بر اجرای دقیق محدودیت ها نظارت خواهند داشت.

احمدحسین فتایی با بیان اینکه همراهی نکردن مردم شرایط استان را به سمت فوق خطرناک سوق خواهد داد افزود: تعطیلات ابلاغی ستاد ملی با هدف کاهش شیوع سویه پنجم کرونا در سطح کشور است و هرگونه مسافرت و ترددهای غیر ضروری  بین استانی مغایر با محدودیت ها است و با جرائم سنگین روبرو می شود.

وی تصریح کرد: از ساعت ۱۲ ظهر امروز ترددهای بین استانی ممنوع شده است و متخلفان با جریمه های سنگین تا سقف ۲۰ میلیون ریال و هدایت خودرو به پارکینگ مواجه خواهند شد.

بکارگیری ۸۹ روزه پرستار در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد

روابط عمومی بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد اعلام کرد: در ارتباط با انجام  اقدامات مقتضی برای مقابله با بیماری کووید۱۹ و بسیج ملی مبارزه با کرونا و به منظور امکان‌پذیر نمودن پذیرش تعداد

بیشتر بیماران ، این مرکز آموزشی درمانی در نظر دارد جهت راه اندازی بخش های جدید اقدام به بکارگیری نیروی پرستاری واجد شرایط تحت عنوان قرارداد ۸۹ روزه نماید.

بر این اساس متقاضیان می توانند همه روزه به دفتر مدیریت خدمات پرستاری مرکز واقع در ساختمان شماره ۱۶ مراجعه نمایند.

شرایط بیمارستان الیگودرز بحرانی است

رییس بیمارستان شهید ولیان الیگودرز گفت: در حال حاضر ۱۴۰ بیمار بستری موقت و ۸۰ بیمار در بخش های مختلف بستری هستند، ضمن آنکه ۱۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه  و چهار نفر آنان بد حال هستند.

 دکتر فاطمه نعمت الهی افزود: همکاران  کادر درمان به شدت خسته شده اند و در حال حاضر  مشکل مکان و امکانات نداریم، بلکه مساله اصلی کمبود نیرو به خصوص پزشک است که باید در این زمینه کمک شود.

تعداد مبتلایان شناسایی شده کرونا در لرستان تا امروز به ۱۴۶ هزار و ۹۴۷ نفر رسیده است که  از این تعداد ۲ هزار و ۶۷ نفر جان باخته اند.

اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha