آغاز ثبت‌نام مهندسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

تهران- ایرنا -سامانه ثبت نام برای متقاضیان پذیرش مهرماه ۱۴۰۰ در دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای(ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی فعال شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:ثبت‌نام در پذیرش دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۰ می‌رساند سامانه ثبت نام به صورت اینترنتی از یکشنبه ۲۴ الی یکشنبه ۳۱ مردادماه فعال می شود.

براین اساس متقاضیان باید در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت‌نام» به درگاه اطلاعرسانی این سازمان به نشانی:  www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند. دفترچه راهنما، همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس می‌باشد.

روش گزینش دانشجو

بر اساس این گزارش، گزینش دانشجو در کدرشته‌ محل‌های تحصیلی، براساس معدل کل کاردانی، نوع مدرک کاردانی، سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ و با توجه به صلاحیت‌های عمومی متقاضیان با عنایت به ضوابط دانشگاه جامع علمی - کاربردی و مصوبات مربوط انجام  می‌گیرد. متقاضیان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول شماره (۳) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام مرتبط با رشته‌های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می‌گیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به متقاضیان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد. لذا پیشنهاد می‌شود متقاضیان نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام کنند.

همچنین متقاضیان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام از سوی دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است.

اقدامات لازم برای ثبت‌نام‌

۱- دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان.

۲- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

۳- خرید کارت اعتباری ثبت نام به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۶۸۰.۰۰۰ (ششصد و هشتاد هزار ریال) به عنوان وجه ثبت‌نام.

یادآوری:

دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد مجاز به ثبت نام و انتخاب کدرشته محل می‌باشند.

چنانچه متقاضی در یکی از کدرشته محل‌های انتخابی پذیرفته شود اما تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی نشود قبولی ایشان لغو و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.

۴) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۵) مسئولیت صحت مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده متقاضی خواهد بود.

۶) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نمی‌باشد، بنابراین در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به ‌کار گیرد.

۷) در هر مرحله از پذیرش (ثبت‌نام، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نمی‌باشد، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

۸) متقاضی می‌بایست پس از پایان ثبت‌نام الکترونیکی از تمامی صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگهدارد.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل و سپس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند. متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل وی جلوگیری خواهد شد.

نکات و توصیه‌های‌ مهم‌

۱) اگر از طریق کافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌نمایید، تمامی مراحل ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط در کافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۲) پس از تکمیل تقاضانامه، نسبت به دریافت یک نسخه پرینت و نگهداری شماره پرونده ۶ رقمی، کدپیگیری ۱۶ رقمی و تقاضانامه اقدام نمایید.

۳) در انتخاب کدرشته‌ محل های انتخابی خود با دقت عمل کنید، زیرا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح یا جابجایی کدرشته‌ محل ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۵) باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان در این سازمان و برای تسریع در ثبت و بررسی درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پرتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان در صورت‌ لزوم‌ می‌توانند سئول یا سئولات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور یا در ساعات اداری با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha