۷ بیمار دیگر در چهارمحال و بختیاری بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در شبانه‌روز گذشته با فوت هفت بیمار مبتلا به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار ۲۷۸ نفر رسید.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۵۲ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا به مراکز بهداشتی استان مراجعه کردند که از این تعداد تست ۴۷۰ بیمار سرپایی و ۹۵ بیمار بستری مثبت اعلام شد و سایر بیماران در انتظار جواب آزمایش هستند.

وی، مجموع بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا در استان را ۸۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد شامل بیمارانی است که تست آنها مثبت اعلام شده، بیمارانی که تست کرونای آنها منفی کاذب است و بیمارانی که علائم بالینی مشکوک به کرونا دارند و منتظر پاسخ آزمایش هستند.

شیرانی در پاسخ به این سوال که گرفتاری کودکان در موج پنجم کرونا در استان چگونه است؟، اظهار داشت: اگر چه شیوع این ویروس کودکان را به شدت تهدید می‌کند اما میزان ابتلای کودکان در این موج نسبت به موج چهارم افزایش قابل توجهی نداشته است به طوری که در حال حاضر از مجموع بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان ۱۵ نفر کودک هستند که این تعداد در اوج موج چهارم به ۱۰ کودک می‌رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: همچنین از مجموع ۷۲ بیمار بد حال بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه استان، هیچ کودکی بستری نیست.

شیرانی چالش جدی کنونی در خصوص مدیریت شیوع کرونا در استان را کمبود کادر بهداشت و درمان به ویژه پرستار عنوان کرد و گفت: اگر چه ۶۰ درصد تخت‌های بیمارستانی استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده و با افزایش بیماران می‌توان تخت‌های بیشتری تامین کرد اما کمبود نیروی انسانی را به سختی می‌توان برطرف کرد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

هم‌اینک تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی این استان تکمیل شده و بیمارستان صحرایی برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۴ مرداد) ۱۷۴ هزار و ۶۱۹ تست PCR تشخیص کرونا در این استان گرفته شده است که بر اساس آن ۶۲ هزار و ۷۶۴ نفر مبتلای به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha