هفتمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونای منطقه ۴ پایتخت افتتاح شد

تهران-ایرنا- مرکز تجمیعی واکسیناسیون اشراق در محل فرهنگسرای اشراق، به عنوان هفتمین مرکز در محدوده منطقه ۴ شهر تهران افتتاح شد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز تجمیعی واکسیناسیون اشراق با ظرفیت تزریق روزانه بالغ بر چهار هزار دوز واکسن کرونا  ظهر امروز یکشنبه افتتاح شد.

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان در حاشیه بازدید از این مرکز عنوان کرد: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور آیت الله رییسی روند واردات واکسن خارجی و تولید واکسن داخلی کرونا شتاب گرفته است و با توسعه و ایجاد فضاهای زیرساختی در این زمینه، واکسیناسیون هموطنان با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

وی افزود: این مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب هفتمین مرکز در منطقه ۴ راه اندازی شد؛ منطقه ای که کثیرترین جمعیت شهری در آن سکونت دارند. از طرفی طبق الگوهای جغرافیایی بازتوزیع بیماران، این منطقه جزو نقاط داغ (HotsPot) همه گیری اجتماعی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، از تحقق ایجاد مراکز تجمیعی به میزان استاندارد در این منطقه شهری خبر داد و گفت: مرکز واکسیناسیون اشراق جزو پنج ایستگاه اصلی کارآزمایی بالینی واکسن کووبرکت بود و از این جهت تجربه کافی برای ارائه خدمت به شهروندان را داراست.

 زالی آمار تزریق واکسن در استان تهران را ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار دوز اعلام کرد و افزود: ۷۱۵ هزار شهروند هم دوز اول و هم دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. در گروه سنی ۵۵ تا ۶۰ سال، بیش از ۶۱ درصد، در گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال بیش از ۷۱.۵ درصد و در گروه سنی بالای ۷۰ سال بیش از ۸۰ درصد افراد واکسینه شده اند.

وی در ادامه از مردم درخواست کرد برای جلوگیری از ازدحام، بدون ثبت نام در سامانه نوبت دهی، به مراکز مراجعه نکنند.

زالی تصریح کرد: راه اندازی این پایگاه ها تجلی ممارست بین بخشی است و امیدواریم با تامین سبد متنوعی از واکسن های داخلی و خارجی، روند واکسیناسیون سرعت گیرد.

هفتمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون منطقه چهار تهران با نام مرکز اشراق در فرهنگسرای اشراق قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha