نظر اعضای کمیسیون عمران درباره وزیران پیشنهادی صمت و تعاون مثبت است

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اغلب اعضای کمیسیون عمران درباره برنامه‌های وزیران صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعاون، کار و رفاه اجتماعی نظر مثبت دارند.

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به حضور وزیران پیشنهادی صمت و تعاون در نشست امروز کمیسیون اظهار کرد: امروز وزیران صمت و تعاون با حضور در کمیسیون عمران برنامه های خود را برای نمایندگان تشریح کردند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث افزایش قیمت مصالح ساختمانی گفت: در بحث جهش تولید مسکن ما هم به کنترل قیمت نیاز داریم و هم اینکه اولویت با نیاز داخل کشور است که در این زمینه با وزیر صمت بحث مفصلی داشتیم.

رضایی‌کوچی تصریح کرد: ارتقا کیفیت خودروها، توجه به معادن کشور که امروز کمتر به آن توجه شده است و اینکه معادن نفت امروز می‌توانند برای ما درآمد داشته باشند  از موضوعاتی بود که در کمیسیون عمران درباره‌آن بحث و تبادل نظر شد.

وی بیان کرد: وزیر پیشنهادی قول دادند هر ماه یک بار جلسات تخصصی خصوصا در بحث قیمت مصالح ساختمانی با کمیسیون عمران داشته باشند. در حال حاضر در بحث سیمان و فولاد تقریبا نزدیک به دو برابر نیاز داخل کشور تولید می‌کنیم اما یا محصول کمیاب است یا قیمت‌ها غیرواقعی هستند و باید برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی راهکار پیدا کنیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس اضافه کرد: درست است که این واحدها متعلق به بخش خصوصی هستند منتها از یارانه پنهان استفاده می‌کنند و دولت باید در آنجا روی بحث کنترل قیمت ها نظارت کند. خصوصاً حالا که در داخل کشور به مصالح ساختمانی نیاز داریم دلیلی ندارد که آن را صادر کنیم.

نظر اکثریت اعضای کمیسیون عمرانی درباره برنامه وزیر صمت مثبت بود

رضایی‌کوچی عنوان کرد: در روزهای اخیر  در حالی که به بهانه قطع برق، سیمان و مصالح ساختمانی کمیاب شده است ، شاهد هستیم که این اقلام از پایانه‌ها صادر می‌شود. صادرات مصالح ساختمانی در این شرایط درست نیست و اولویت با تامین نیاز داخل کشور است.

وی با بیان اینکه نظر اکثریت قاطع کمیسیون روی برنامه وزیر صمت مثبت بود، ادامه داد: ما در جلسه با وزیر تعاون هم درباره بیمه همگانی، مجتمع‌های تولیدی در حوزه  مصالح ساختمانی از جمله فولاد و سیمان، اشتغال و کارآفرینی و مشاغل خانگی و مشاغل بزرگ‌ بحث‌های جدی مطرح شد.

این نماینده مجلس یازدهم افزود: بحث کارگران ساختمانی، موضوع ایرلاین آسمان که زیرمجموعه‌ای است که با کمیسیون عمران کار می‌کند هم در این نشست مطرح شد و آقای عبدالملکی به خوبی پاسخ دادند و نمایندگان را قانع کردند و ایشان هم موفق شدند که موافقت و نظر اکثریت قاطع نمایندگان در کمیسیون عمران را جلب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha