نیکوکاران سه میلیارد ریال به بخش سلامت خراسان شمالی کمک کردند

بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره سازمان های مردم نهاد و خیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیکوکاران سه میلیارد ریال به صورت نقدی و یا خرید تجهیزات پزشکی به بخش سلامت استان کمک کرده اند.

مهدی اسدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان یک میلیارد ریال به صورت نقدی و مابقی خرید تجهیزات پزشکی بود که در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اوج گرفتن همه گیری بیماری کووید۱۹ و سویه های مختلف آن و افزایش تعداد بیماران، نیاز مراکز درمانی و  بهداشتی به تجهیزات حفاظت فردی و دستگاه ها و تجهیزاتی که برای مدیریت این همه گیری و ارائه خدمات بهتر به بیماران مبتلا به کووید۱۹ مورد نیاز بوده در حال افزایش است و کمک های مردمی می تواند بخشی از نیازهای بخش بهداشت و درمان را پوشش دهد.

سرپرست اداره سازمان های مردم نهاد خیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از مردم خواست با توجه به قرار گرفتن در ایام محرم فرصت کمک به بیماران را از دست ندهند و در این کار خداپسندانه شرکت کنند.

وی افزود: مردم می توانند برای اطلاع از لیست کامل اقلام موردنیاز و حدود قیمت آن ها به صفحه اداره سازمان های مردم نهاد و خیران سلامت در وب سایت دانشگاه به نشانی https://b۲n.ir/w۸۹۳۱۶  مراجعه کنند.
اسدی گفت: خیران می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۶۰۰۰۳۰۰۳۰۰ و یا شماره کارت ۰۹۶۶-۰۰۰۹-۶۳۷۰-۵۸۹۴ در بانک رفاه کارگران واریز کرده و برای کمک های غیر نقدی به آدرس بجنورد، بلوار دولت، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، اداره سازمان های مردم نهاد و خیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشته و از یک ماه گذشته وارد موج پنجم مبتلایان به کرونا و سویه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شده است.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند این میزان فوتی از ابتدای مردادماه تاکنون افزایش زیادی داشته است.

بر اساس آخرین فهرست اعلام شده رنگ‌بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا همه شهرهای خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha