هزار کیلومتر از حریم رودخانه‌های خراسان جنوبی امسال تعیین می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: در سال جاری با تخصیص به موقع اعتبارات هزار کیلومتر دیگر از حریم و بستر رودخانه‌های استان تعیین می‌شود.

سید سعید پورجعفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حریم و بستر هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال تعیین شد که نقش موثری در صیانت و حفاظت از رودخانه‌ها داشته است.

وی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار متر مربع حریم و بستر رودخانه در استان خراسان جنوبی رفع تصرف و آزادسازی شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از مجاری آب‌های سطحی همچنین پیشگیری از خسارت جانی و مالی در سیلاب‌های احتمالی، رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی افزود: عملیات رفع تصرف پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه به متخلفان سپس اخذ دستور قضایی انجام می‌شود.

پورجعفر تصریح کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه‌ها، معامله ملکی انجام می‌دهند حتما باید پیش از انجام معامله استعلامات لازم را از شرکت آب منطقه‌ای و امورات تابعه در شهرستان‌ها اخذ کنند تا در آینده دچار ضرر و زیان مالی نشوند.

وی گفت: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها، گروه‌های گشت و بازرسی این شرکت به طور مدام در حال گشت‌زنی بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقدامات قانونی صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha