تولیت آستان قدس: بی‌اعتنایی به نیاز مردم عذاب الهی را در پی دارد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: بی‌اعتنایی به نیازهای مردم در قضیه کرونا، عذاب الهی را به دنبال خواهد داشت، مقام معظم رهبری همواره در خصوص توجه به نیازمندان تأکید داشته و دارند و آستان قدس رضوی نیز با تمام توان و امکانات سعی می‌کند برای رفع مشکلات مردم در کنار کادر درمان باشد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی در آیین اهدای تجهیزات پزشکی و دارو توسط آستان قدس به دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: هر نیاز فوری که بیمارستان‌ها برای نجات جان مردم دارند را آستان قدس به میزان توان تأمین خواهد کرد و اگر منابعش موجود نباشد از منابع دیگری که جزو کارهای مستحبی است، به این مهم اختصاص خواهد داد زیرا نجات جان انسان‌ها واجب است.

وی بیان اینکه آستان قدس به میزان توان نیازهای فوری بیمارستان‌های مشهد را تأمین خواهد کرد، گفت: اقدام امروز آستان قدس گام نخست است.

تولیت آستان قدس با تأکید بر اینکه آستان قدس وظیفه خود می‌داند در شرایط حساس فعلی با همه وجود برای خدمت به مردم به میدان بیاید، اظهار داشت: امروز جمعیت قابل توجهی از مردم شهر و کشورما نیازمند تجهیزات و خدمات پزشکی هستند، در چنین شرایطی وظیفه خود ‌می‌دانیم به میزان توان این نیازها را پاسخ دهیم و اگر غیر از این عمل کنیم، نزد خداوند متعال و حضرت رضا(ع) مسوول خواهیم بود.

حجت الاسلام مروی گفت: هیچ دین، مذهب، مکتب فلسفی و عرفانی به اندازه اسلام به کرامت، شخصیت، حیات و برآورده کردن نیاز انسان‌ها اهمیت نداده است و ما پیرو چنین دین و مکتبی هستیم.

تولیت آستان قدس اظهار داشت: برای کمک به خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها دستور تعطیلی مهمانسرا را صادر کردیم، زیرا توزیع غذای حضرتی و بسته‌های تبرکی واجب نیست اما حفظ جان مردم واجب است.

حجت الاسلام مروی اضافه کرد: کسی با نخوردن غذای تبرکی از دنیا نمی‌رود، اما عدم تأمین تجهیزات پزشکی ممکن است جان یک انسان را به خطر بیندازد، ما اگر بتوانیم جان حتی یک انسان را نجات دهیم به مراتب ثوابش بیشتر از آن است که به هشت میلیارد جمعیت روی کره زمین بسته تبرکی بدهیم.

وی با بیان اینکه از آغاز بحران کرونا تاکنون آستان قدس رضوی در حد توان برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده است، افزود: این آستان مقدس طی ۱.۵ سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای کمک به نیازمندان و مقابله با شیوع کرونا هزینه کرده، تنها طی دهه کرامت تا دهه ولایت امسال آستان قدس ۱۹۰ میلیارد تومان بسته معیشتی با همراهی مردم و خادمیاران برای کمک به نیازمندان در سراسر کشور تهیه و توزیع کرده است.

وی با تشکر از شرکت داروسازی ثامن وابسته به آستان قدس رضوی برای افزایش ۴۰ درصدی میزان تولید سرم، تصریح کرد: از این شرکت می‌خواهم بازهم برای افزایش میزان تولید سرم تلاش کند، در شرایط موجود به هیچ عنوان نباید نگاه تجاری، سوداگری و درآمدی برای رفع نیازهای پزشکی جامعه وجود داشته باشد.

حجت الاسلام مروی به رد پیشنهاد برگزاری این مراسم در روز یکشنبه -فردا- همزمان با برگزاری جلسه ستاد کرونا اشاره و عنوان کرد: اهدای این تجهیزات نباید حتی یک ساعت نیز به تأخیر می افتاد، زیرا گاهی یک تخت، یک سرم و یک دستگاه اکسیژن می‌تواند جان یک انسان را نجات دهد.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: بنده دست تمام پزشکان، پرستاران و کارکنانی که در این شرایط بطور ۲۴ ساعته در خدمت بیماران هستند و جان خود را در این راه به خطر می‌اندازند می‌بوسم و از آنها تشکر می‌کنم.

اعمال محدودیت در حرم منوط به تصمیم مسوولان مقابله با کرونا 

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه اگر دیگران دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند و وظیفه خود را انجام نمی‌دهند دلیلی نمی‌شود که ما نیز کوتاهی کنیم، افزود: آستان قدس رضوی بطور حداکثری دستورالعمل‌ها را در حرم مطهر رعایت می‌کند و هر زمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ستاد کرونا به ما اعمال محدودیتی اعلام کنند حتما انجام خواهیم داد و در اعمال آن محدودیت از هیچ توهین و هجمه‌ای هراس نخواهیم داشت زیرا مکلف به انجام تکلیف شرعی خود هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی معطل دیگران نمی‌شویم، اگر در مشهد تمام بازارها، هتل‌ها، رستوران‌ها، فرودگاه‌ و غیره باز باشد، باز هم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را وظیفه شرعی خود می‌دانیم، زیرا هرکسی در روز قیامت مسوول اعمال خود است اما این انتظار از دیگران نیز می‌رود که به وظایف خود عمل کنند.

گفتنی است، در این مراسم ۶۰۰ قلم تجهیزات درمانی شامل ۱۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۰۰ هزار سرم به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال به بیمارستان‌های درگیر کرونا در مشهد اهدا شد.

همچنین اعلام شد که آستان قدس رضوی ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای انجام واکسیناسیون ساکنان حاشیه شهر مشهد را تأمین کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha