رعایت پروتکلها در خراسان رضوی باید به بیش از ۸۰ درصد برسد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی خراسان رضوی به ویژه در مراسم عزاداری باید به بیش از ۸۰ درصد برسد.

به گزارش روز شنبه استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان افزود: همه مسوولان نظام بر این امر تاکید دارند که مراسم محرم تنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.
وی ادامه داد: مبحث سلامت یکی از تکالیف شهرداریهاست و همه مردم در کوچه، خیابان و میادین با هشدارهای کرونایی رو به رو هستند لذا شهرداری باید در این زمینه ورود پیدا کند و همچنین در بحث کمک به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها پای کار باشد.  
استاندار خراسان رضوی گفت: همه دستگاه‌ها در مقابله با بیماری کووید ۱۹ باید پای کار باشند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری اولویت امروز کشور و استان مدیریت کروناست. 
معتمدیان به مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخت و افزود: طبق مصوبه این ستاد از دوشنبه هفته جاری تا شنبه آینده تعطیلی سراسری خواهیم داشت و لذا در این مدت قرارگاه عملیاتی پیشگیری ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی هم به صورت مستمر جلسات خود را برگزار خواهد کرد. 
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بیماری کرونا در استان طی روزهای اخیر گفت: جلسات متعددی با بیمارستان‎‌های خصوصی، سازمان نظام پزشکی و بیمه‌ها داشتیم تا مطالبات بیماران و کادر درمانی را تحقق ببخشیم همچنین تعدادی از مراکز ۱۶ ساعته ما ۲۴ ساعته شد و به دنبال افزایش آنها هستیم‌. 
استاندار خراسان رضوی به ظرفیت‌های بالقوه هلال احمر هم اشاره کرد و گفت: حتما باید برنامه ریزی شود تا از ظرفیت مجموعه هلال احمر در بحث بستری سرپایی و واکسیناسیون استفاده شود. 
معتمدیان با تاکید بر این که ایجاد آرامش در بین مردم خراسان رضوی از اولویت‌های ماست و خوشبختانه با تدابیری که صورت گرفت در بحث تامین امکانات نظیر تخت بیمارستانی و اکسیژن مورد نیاز اقدامات خوبی انجام شد و در کنار آن هم برای بحث درمان، واکسیناسیون و محدودیت‌ها همه ظرفیت استان را پای کار خواهیم آورد.

طبق آخرین گزارش سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مناطق قرمز کرونایی در خراسان رضوی به ۲۷ شهرستان افزایش یافته است که ۱۵ شهرستان از این تعداد در وضعیت قرمز تیره قرار دارند.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۴۶۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در کشور به ۹۷ هزار و ۲۰۸ تن رسید.

بنا بر این گزارش از دیروز تا امروز ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹ هزار و ۷۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و چهار هزار و ۱۵۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به چهار میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۵ نفر رسید.

تا کنون سه میلیون و ۷۰۰ هزار و ۸۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

هفت هزار و ۲۵۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها نیز تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۷ میلیون و ۷۸ هزار و ۲۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین ۱۴ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر دوز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۸۱۳ هزار و ۶۲۸ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۲۶ دوز رسیده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha