سوله‌های بحران شهرداری تهران برای واکسیناسیون آماده است

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط باید دست به دست هم دهند تا از این بحران کرونا عبور کنیم اعلام کرد: در این زمینه همه سوله‌های بحران شهرداری تهران نیز برای انجام واکسیناسیون نیز آماده هستند.

به گزارش ایرنا، مهدی چمران عصر شنبه در حاشیه آیین افتتاح طرح واکسیناسیون کرونا در منطقه ۱۶ در جمع خبرنگاران گفت: در این شرایط ضرورت دارد همه مردم کشورمان واکسینه شوند تا میزان مقابله و قدرت پایداری شان در مقابل بیماری بیشتر و از این موج در حال گسترش بیماری کاسته شود.

وی افزود: شهرداری یکی از نهادهای خدمات رسان است که با مردم ارتباط دارد و این ارتباط بعضاً به صورت مستقیم است،  بنابراین بر اساس جدول تهیه شده کارکنان شهرداری نیز  با اولویت بندی انجام شده در این محل با هماهنگی شرکت شهر سالم واکسینه می شوند.  

چمران با بیان اینکه امیدواریم این واکسیناسیون ها سبب شود تا در مقابل این موج بتوانیم ایستادگی کنیم و از تعداد فوتی ها کاسته و امنیت سلامت شهروندان فراهم شود، ادامه داد: در چنین شرایطی همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط باید دست به دست هم دهند تا از این بحران عبور کنیم، علاوه بر این مرکز همه سوله های بحران شهرداری تهران نیز برای انجام واکسیناسیون نیز آماده هستند تا این کار در محیط هایی خلوت تر و ایمن تر  انجام شود. حتی می توان از مدارس شهر نیز با توجه به تعطیل بودن شان در این فصل برای انجام واکسیناسیون استفاده کرد.  

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شرکت شهر سالم  دانشگاه ها و بسیج برای همکاری در امر واکسیناسیون اعلام آمادگی کردند، تاکید کرد: تعطیلات چند روزه ای که اعلام شده  اگر با رعایت اصول و پروتکل ها همراه باشد می تواند تاثیر مثبت داشته باشد و اگر تعطیلی بدون رعایت پروتکل ها و مانند دفعه قبل و مسافرات شهروندان به شمال کشور باشد، نتیجه ای در بر نخواهد داشت. در واقع اگر رعایت دستورالعمل ها انجام شود به نفع خود مردم است.

سوله‌های بحران شهرداری تهران برای  واکسیناسیون آماده است

شهرداری تهران حد و مرزی برای همکاری با دولت و ستاد ملی کرونا قائل نیست

سرپرست شهرداری تهران نیز در این باره گفت: شرکت شهر سالم شهرداری تهران به عنوان رابط شهرداری با ستاد کرونا همکاری می کند و این همکاری ها همانند گذشته در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

علیرضا جاوید، نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: مجموعه شهرداری تهران هیچ حد و مرزی برای همکاری با دولت و ستاد ملی کرونا به ویژه ستاد استان تهران قائل نیست و تمام امکانات موجود در مجموعه مدیریت شهری در خدمت این ستاد است.

وی افزود: شرکت شهر سالم شهرداری تهران به عنوان رابط شهرداری با ستاد کرونا همکاری می کند و این همکاری ها همانند گذشته در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

به گفته جاوید این مرکز واکسیناسیون نمونه ای از این همکاری هااست که دو وجه شهروندان منطقه ۱۶ و کارکنان شهرداری تهران را برای واکسیناسیون در نظر دارد.

سرپرست شهرداری تهران با بیان اینکه واکسیناسیون از امروز و قبل از افتتاح رسمی آغاز شده و بعد از آن نیز ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: این مرکز ظرفیت ۲ هزار تزریق در روز  را دارد که نیمی از آن به شهروندان و نیمی دیگر به کارکنان شهرداری تهران اختصاص دارد.

تمام امکانات شرکت شهر سالم در اختیار ستاد کرونا تهران است

مدیرعامل شرکت شهر سالم نیز اعلام کرد: از ابتدای ورود کرونا همکاری های لازم را در زمینه درمان انجام داده و  تمام امکانات شرکت شهر سالم را در اختیار ستاد کرونا و بهداشت تهران قرار دادیم و لاین ویژه خدمات بیماران کرونایی را از سایر بیماران جدا کردیم.

حمید چوبینه، در حاشیه آیین افتتاح طرح واکسیناسون کرونا در منطقه ۱۶ تهران به خبرنگاران گفت: این مرکز واکسیناسیون با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران که امکانات واکسن را تهیه و امکانات سخت افزاری که شرکت شهر سالم شهرداری تهران فراهم کرد، راه اندازی شد.

وی افزود: این مرکز دارای ۲۰ ایستگاه است که هر ایستگاه روزانه ۱۰۰۰ نفر و در مجموع ۲ هزار نفر از کارکنان شهرداری و همچنین شهروندان تهرانی را واکسینه می کند.

وی با بیان اینکه هم در حوزه بهداشتی و هم در زمینه ایمن سازی شهروندان تهرانی با دانشگاه علوم پزشکی تهران همکاری داریم، افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسینه کردن بهنگام شهروندان مهمترین نکته در این روزهای دشوار است.  از ابتدای ورود کرونا همکاری های لازم را در زمینه درمان انجام داده و  تمام امکانات شرکت شهر سالم را در اختیار ستاد کرونا و بهداشت تهران قرار دادیم و لاین ویژه خدمات بیماران کرونایی را از سایر بیماران جدا کردیم.

مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز خدمات تزریق سرپایی رمدیسیور را به عنوان پشتیبان بیمارستان های تهران انجام دادیم. امیدواریم بتوانیم با تعطیلاتی که در نظر گرفته شده بار بیماری را به حداقل برسانیم.

شهردار منطقه ۱۶ نیز در این مراسم گفت: این مرکز با دستور سرپرست شهرداری تهران و همکاری شرکت شهر سالم در منطقه ۱۶ فعالیت خود را شروع کرده است.

پیمان پورنصر، مکان این مرکز را ضلع شمال غربی بزرگراه بعثت در کنار بوستان بعثت عنوان کرد و افزود: اقدامات و هماهنگی های لازم در چند روز گذشته برای راه اندازی  انجام شد. در منطقه ۱۶ این مرکز در دوبخش به شهروندان و کارکنان شهرداری تهران خدمات لازم برای واکسیناسیون را ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha