مراسم معارفه رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه برگزار شد

تهران- ایرنا- مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور معاون اول رئیس جمهوری در این سازمان برگزار شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا امروز (شنبه) در این مراسم «محمد مخبر»، معاون اول رییس جمهوری، حکم انتصاب «مسعود میرکاظمی»، رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه که توسط رییس جمهوری امضا شده بود را به وی اعطا کرد و با اهدای لوح تقدیر از خدمات «محمد باقر نوبخت» رئیس سابق سازمان یاد شده نیز قدردانی کرد.

مخبر به سوابق مسعود میرکاظمی اشاره و گفت: ایشان سوابق و تجارب فوق العاده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد و حضور میرکاظمی در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی نظیر وزارت بازرگانی و وزارت نفت تجربه‌ای موثر و موفق بوده است و حالا قرار است که با کوله باری از تجربه در یکی از مهم‌ترین سازمان‌های مدیریتی کشور فعالیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه از مهمترین سازمان‌های کشور برای توسعه و پیشرفت، رسیدگی به مسائل معیشتی مردم و الگو سازی برای اداره کشور است، گفت: اگر این سازمان به خوبی و به نحو مطلوب اداره شود بخش زیادی از مشکلات و مسائل کشور حل و فصل خواهد شد.

سید مسعود میرکاظمی، متولد ۱۳۳۹ تهران دارای مدرک تحصیلی دکتری مهندسی صنایع است و پیش از این  مسئولیت‌هایی همچون وزیر نفت در دولت نهم و رئیس سازمان اپک(۲۰۱۱)، وزیر بازرگانی در دولت دهم، نماینده تهران در مجلس نهم و رئیس کمیسیون انرژی مجلس، عضو هیات امنای بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، عضو و رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی رضوی، رئیس مرکز مطالعات بنیادی انقلاب اسلامی، رئیس دانشگاه شاهد، رئیس مرکز مطالعات لجستیک و مدیرعامل سازمان اتکا را برعهده داشته است.

میرکاظمی در این مراسم با اشاره به وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی کشور، گفت: برای عبور از این چالش‌ها و رفع مشکلات مردم نیاز به سازمانی انقلابی و مدبر داریم تا بتوانیم با درک صحیح مسائل و شناسایی دقیق چالش‌ها، راهکارهای نوینی برای حل مشکلات کشور پیدا کرده و مدیریت صحیحی در ریل گذاری توسعه ایران انجام دهیم.

همچنین، در ابتدای مراسم «محمدباقر نوبخت»، رییس سابق سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات انجام شده بخصوص در مدیریت شرایط تحریم و کرونا ارائه و برای میرکاظمی  آرزوی موفقیت کرد.

نوبخت از سال ۱۳۹۲ ریاست سازمان برنامه و بودجه را بر عهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha