خدمات شرکت آبفا استان همدان به صورت غیر حضوری ارائه می شود

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت که به منظور تسهیل در امور و جلوگیری از شیوع ویروس و ابتلای مشترکان به کرونا، همه خدمات این شرکت در سطح استان به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

«سید هادی حسینی بیدار» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه خدمات مربوط به قبض های مشترکان استان همدان از اول شهریور ۱۴۰۰، از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۲ قابل ارائه است.

وی اظهار داشت: خدمات مشاهده و پرداخت قبض های آب استان همدان در راستای رفاه حال مشترکان و به منظور جلوگیری از ترددهای غیر ضرور نیز به صورت غیر حضوری انجام می شود.

حسینی بیدار تاکید کرد: موج پنجم شیوع کرونا شرایط سختی را به وجود آورده و ضرورت دارد مشترکان از مراجعه حضوری به مراکز خدماتی شرکت آب و فاضلاب خودداری کنند.

وی عنوان کرد: مشترکان شهری و روستایی شهرستان همدان نیز از این پس می توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۲، نسبت به تسویه حساب و صدور قبض پیامکی، ثبت و یا تغییر شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: درخواست بررسی صورتحساب، درخواست آزمایش کنتور، درخواست جابجایی کنتور و انشعاب، درخواست قطع و وصل انشعاب و درخواست تغییر نام نیز از طریق این سامانه انجام می شود.

حسینی بیدار خاطرنشان کرد: این طرح در آینده نزدیک در دیگر شهرستانهای استان همدان نیز اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: مشترکان می توانند در زمینه خدماتی چون واگذاری انشعابات آب و فاضلاب، مشاهده سوابق، امکان پرداخت برخط (آنلاین) صورتحساب، مشاهده صورتحساب میاندوره، تغییر مشخصات، اعلام کارکرد کنتور و بررسی صورتحساب به صورت الکترونیکی و غیرحضوری از خدمات ارائه شده بهره مند شوند. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان خاطرنشان کرد: مشترکان می توانند درخواست آزمایش و تعویض کنتور، تغییر کاربری انشعاب، تفکیک کنتور، تغییر مکان وسایل اندازه گیری، نصب سیفون اضافی، قطع موقت و وصل انشعاب، جمع آوری یا ادغام انشعاب، پیشنهادات، انتقادات و بررسی شکایات را نیز به صورت الکترونیکی ارایه کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان یادآور شد: در این سامانه به نشانی "es.hww.ir" خدمات متنوع الکترونیک شرکت آب و فاضلاب استان همدان ارائه می شود که مشترکان می توانند از طریق "شناسه قبوض" و "رمز رایانه" مندرج در صورتحساب آب بها وارد سامانه خدمات الکترونیک شوند.

براساس آخرین آمار میانگین مصرف آب در کشور به ازای هر نفر۲۴۰ لیتر در شبانه روز است اما هر فرد همدانی به صورت میانگین ۱۷۷ لیتر در طول شبانه روز آب مصرف می کند.

سالانه ۹۴ میلیون متر مکعب آب در همدان تولید می‌شود که ۱۳.۶ درصد آن هدر رفت ظاهری می‌شود.

۹۹ درصد از جمعیت استان همدان از آب سالم لوله کشی و ۷۴ درصد نیز از شبکه فاضلاب برخوردارند.

استان همدان بیش از ۶۸۰ هزار مشترک آب دارد.

به گزارش ایرنا، تمامی شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha