مدیرکل صدا و سیمای یزد: مطالبه‌گری در رسانه‌های گروهی یزد تقویت شود

یزد- ایرنا- مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد گفت: مطالبه‌گری در رسانه‌های گروهی مختلف برای توسعه متوازن ورزش استان تقویت شود.

به گزارش ایرنا، دکتر احمد پهلوانیان روز شنبه در نشست با اعضای هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان یزد افزود: برجسته‌سازی مطالبات و پیگیری پاسخگویی متولیان به سوالات رسانه‌های گروهی و انجمن ورزشی نویسان جزو رویکرد اصلی است .

وی با قدردانی از فعالیت این انجمن در انعکاس اخبار و گزارشات و پیگیری مطالبات جامعه هدف ادامه داد: ورزش به عنوان یک نهاد تاثیرگذار اجتماعی و فرهنگی ۲ رکن اصلی شامل صنعت و رسانه دارد و برای تحقق آن باید این ارکان شکل گرفته و وظایف خود را انجام دهند.

این مسوول با اشاره به اینکه اگر هریک از  ۲ رکن دچار مشکل شود ورزش به عنوان نهاد اجتماعی کارکرد خود را از دست می‌دهد تصریح کرد: برای توسعه ورزش باید حوزه صنعت بیش از گذشته به وظایف خود در کنار رسانه‌های گروهی برای توسعه اقدام کند.

پهلوانیان یکی از مهمترین وظایف صنایع را به دلیل استفاده از شرایط استان،  داشتن مسوولیت اجتماعی در قبال مردم ، جامعه و جوانان ذکر کرد و یادآور شد: بخش صنعت در قبال استفاده‌هایی که از امکانات و تسهیلات دارد باید وظایف خود را در کمک مادی و معنوی به توسعه ورزش انجام دهد .

وی گفت:اگر واحدهای تولیدی و صنعتی به مسوولیت اجتماعی خود عمل کنند ضمن کمک به ورزش و توسعه زیرساخت و فرهنگ‌سازی در ارتقای رشته‌های مختلف و زیرساخت‌ها، بسیاری از کمبودهای موجود مرتفع و شاهد موفقیت بیشتر با ظرفیت‌های خوب استان خواهیم بود. 

مدیرکل صدا و سیما: مطالبه‌گری در رسانه‌های گروهی یزد تقویت شود

در این نشست علی‌محمد  قادریان رییس هیات مدیره ، علی امینی مدیرعامل و برخی از اعضای این تشکل  در خصوص اقدامات، برنامه‌ها و مطالبات، برگزاری دوره‌های آموزشی، ترویج روحیه مطالبه‌گری، جذب اعضای جدید و انجام فعالیت های فرهنگی و رسانه‌ای گزارش دادند.

نخستین انجمن ورزشی نویسان یزد ۹ نفر اعضای هیات موسس شامل خبرنگاران، عکاسان و برنامه‌سازان حوزه ورزش استان فعالیت خود را طبق اساسنامه آغاز کرده است.

اعضای هیات موسس این انجمن شامل رضا گلیمی، امید حسین مرشدی، علی امینی، کاظم سبحان زاده، سعید صادقی ، حمیدرضا استادیان ، حمید دهقان و حمید دهقانی‌زاده است.

با وجود تمامی اقداماتی که در ساخت و ساز مکان‌های ورزشی به خصوص در سال‌های اخیر انجام شد هنوز سرانه موجود استان یزد ۵۰ درصد از میانگین کشوری کمتر است.

میانگین سرانه ورزشی کشور بر اساس قانون یک مترمربع به ازای هر نفر است که باید برای ارتقای آن در استان همکاری بیشتری صورت گیرد. 

هم اکنون حدود ۲۰ نفر در استان یزد حوزه ورزش و رسانه در بخش‌های مختلف فعالیت دارند.  

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha