«حدادی» از رده‌بندی جهانی دو و میدانی خارج شد

تهران- ایرنا- دارنده مدال نقره ماده پرتاب دیسک در المپیک لندن، از رده‌بندی جهانی بهترین ورزشکاران این ماده خارج شد.

به گزارش ایرنا، اتحادیه جهانی دو و میدانی، رده‌بندی بهترین ورزشکاران مواد مختلف را اعلام کرد. در این رده‌بندی نامی از احسان حدادی وجود ندارد. این درحالی است که رکورددار پرتاب دیسک آسیا، در ماه گذشته با ۱۲۷۸ امتیاز در رده هشتم جهان قرار داشت.

حدادی در سال ۲۰۲۰ در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرد و در سال ۲۰۲۱ هم فقط در لیگ ایران و المپیک به میدان رفت که در هر ۲ مسابقه رکوردی کمتر از ۶۰ متر ثبت کرد.

فرزانه فصیحی با وجود عملکرد ضعیف در المپیک توکیو، از رتبه ۱۹۵ دو ۱۰۰ متر به مکان ۱۶۸ صعود کرده است. حسن تفتیان دیگر دونده ۱۰۰ متر المپیکی ایران که در ماه گذشته در رده ۵۷ قرار داشت به رتبه ۶۳ سقوط کرد.

«حدادی» از رده‌بندی جهانی دو و میدانی خارج شد

مهدی پیرجهان پس از آنکه المپیک را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داد، از رتبه ۳۱ دو ۴۰۰ متر بامانع به مکان ۳۳ سقوط کرد.

شاهین مهردلان و محمدرضا طیبی که ماه گذشته در رتبه‌های ۴۹ و ۸۸ پرتاب وزنه قرار داشتند، در این ماه با صعودی قابل توجه در رده‌های ۴۱ و ۷۱ ایستادند.

سجاد هاشمی رکورددار ۴۰۰ متر ایران هم با ۳۱ پله صعود، از مکان ۸۰ به ۴۹ جهان رسیده است. حمیدرضا کیا هم از رتبه ۵۹ پرش سه‌گام به مکان ۴۵ صعود کرد.

در صدر بهترین ورزشکاران دو و میدانی جهان در تمام مواد، کارستن وارهولم از نروژ که در المپیک توکیو رکورد جهان را شکست در رده اول ایستاده است. آرمند دوپلانتیس از سوئد رکورددار پرش بانیزه جهان و قهرمان المپیک توکیو در رده دوم قرار دارد. دامیان وارنر کانادایی هم که رکورد دهگانه المپیک را شکست، در مکان سوم قرار گرفت.

«حدادی» از رده‌بندی جهانی دو و میدانی خارج شد

در بخش زنان هم سیفان حسن از هلند که المپیک توکیو طلای ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ متر و برنز ۱۵۰۰ متر را به دست آورد، در رده اول قرار دارد. الان تامپسون-هرا از جامائیکا و برنده طلا در ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴ در ۱۰۰ متر المپیک دوم است. یولیمیر روخاس از ونزوئلا هم که در المپیک توکیو رکورد پرش سه‌گام جهان را شکست در مکان سوم حضور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha