سالانه حدود هفت هزار انشعاب گاز در ارومیه نصب می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: طی پنج سال اخیر به طور میانگین، سالانه حدود هفت هزار انشعاب گاز طبیعی در ارومیه نصب شده است.

 علیرضا شیخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه میزان واگذاری و نصب انشعاب گاز طی پنج سال گذشته در شهرستان ارومیه در مقایسه با سال‌های قبل از آن رشد چشم گیری داشته است، ادامه داد: میانگین نصب انشعاب سالانه تا قبل از سال ۱۳۹۵، حدود ۴ هزار و ۸۰۰ مورد بوده که طی پنج سال گذشته حدود ۴۷ درصد افزایش یافته است.

وی به تعداد مشترکین شرکت گاز آذربایجان‌غربی در مرکز بهره برداری استان نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در اشتراک پذیری نیز در بخش روستایی و در بخش شهری شاهد جهش عمده ای بودیم به طوری که تا سال ۱۳۹۶ تعداد مشترکین گاز طبیعی زیر مجموعه بهره برداری مرکز استان (شامل شهرهای ارومیه، قوشچی، نوشین شهر) بیش از ۲۷۸ هزار مشترک بود که این رقم امروز و با افزوده شدن شهرهای سرو و سیلوانا و همچنین گازرسانی به روستاها و حفره خالی داخل شهرها به بیش از ۳۵۵ هزار و ۶۰۰ مشترک رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی به پروژه‌های گازرسانی روستایی ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع ۶۰۷ روستای قابل گازرسانی هم اکنون ۳۷۷ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و ۱۱۳ روستا نیز در دست عملیات گازرسانی قرار دارند.

وی بیان کرد: ۵۵ روستا نیز در مرحله انتخاب پیمانکار است که با عبور از این فرایند این ۵۵ روستا نیز وارد فاز عملیات اجرایی قرار خواهند گرفت.

شیخی با بیان اینکه همه توان خود را برای سبز شدن شهرستان ارومیه و شهرهای قوشچی، نوشین شهر، سرو، سیلوانا به کار بسته ایم، اظهار داشت: تنها ۵۰ روستای بدون گاز طبیعی باقی مانده است تا شاهد سبز شدن این مناطق و بهره مندی همه خانوار روستاهای قابل گازرسانی این شهرها باشیم که این برنامه مهم نیز از اولویت های اصلی این شرکت در آینده نزدیک است.

آذربایجان غربی تا یک دهه گذشته یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

همه این آمار و ارقام در ارتقای رفاه روستاییان و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نمود یافته است که می تواند در توسعه روستاها با محوریت مردم، بسیار مثمرثمر باشد.

هم اینک استان آذربایجان‌غربی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی بیش از یک میلیون مشترک گاز دارد و هزار و ۱۲۳ روستای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار است.  

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که امروز به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha