مدعیان ولایتمداری  حفظ سلامت مردم را در اولویت قرار دهند

زنجان-ایرنا- امام جمعه زنجان با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه، مجالس سیدالشهدا (ع) مایه برکت و جلب رحمت الهی است، گفت: اگرچه ملت ما نیز به این جلسات احتیاج دارند، اما حضرت آقا تاکید فرمودند، مدعیان ولایتمداری، باید در برگزاری مجالس محرم بیشتر دقت کرده و حفظ سلامت مردم را در اولویت قرار دهند.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان که در فضای باز مصلی زنجان و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، با گرامیداشت ایام تاسوعا و عاشورا، به شرایط حساس کرونایی در موج پنجم گفت: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که در شرایط حساس کرونایی، متدینین بیشتر رعایت کنند و اگر توفیقی هم حاصل شد،  از حال و هوای محرم نیزاستفاده کنند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان اولویت اول در این روز ها  افزود: نگرانی آقا از شرایط موجود کرونایی بر کسی پوشیده نیست و ایشان فرمودند مردم دقت و توجه بیشتری در حفظ سلامت و جان خود و دیگران داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان، با تاکید بر اینکه طبق فرمایش حضرت آقا شیوه نامه ها باید با کمال دقت و شدت رعایت شود، گفت: ایشان تاکید کردند نگذارید مجالس حسینی موجب شیوع بیماری و مایه طعنه مخالفان و دشمنان اسلام شود و نباید  دست دشمن بهانه داد.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه مردم باید به همان شدت روزهای اول کرونا در رعایت دستورالعمل های بهداشتی دقت کنند، اظهار داشت: جان باختن بیش از ۵۰۰ نفر در طول یک روز که موجب داغدار شدن خانواده های بسیاری  شد یک فاجعه است  و قلب هر هم‌وطن، از این وقایع، آتش می گیرد.

  امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه  برکسی پوشیده نیست که مدافعان سلامت واقعا خسته شده اند، افزود: رهبری هم فرموده‌اند از کادر درمان که جهادگرانه تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم و مردم هم باید با دقت و رعایت بیشتر به فکر کادر درمان نیز باشند.

زنجان در کمک‌های مومنانه پیشگام بود

حجت‌الاسلام خاتمی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه در ایام محرم سال گذشته زنجان در کمک‌های مومنانه پیشگام بود فرمود: مردم و خیرین  استان، باز هم باید با کمک به نیازمندان پیش قدم شوند و آنهایی که نذری دارند می توانند مواد اولیه آن را، به مراکز نیکوکاری مستقر در مساجد و نیز سازمان‌های خدمات‌رسان مانند کمیته امداد و بهزیستی اهداء کنند.

 وی با بیان اینکه حضرت آقا بر تقویت مراکز نیکوکاری در مساجد تاکید کردند، اظهار داشت:کمک به نیازمندان باید همچنان ادامه داشته باشد و مراکز شناسایی نیازمندان هم باید مساجد باشد.

 26 مرداد از روزهای ماندگاری است که نتیجه مقاومت است

 امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در 26 مرداد، گفت:  این روز یکی از روزهای تاریخی و ماندگار است که در نتیجه مقاومت اقشار مختلف، ثبت شده است.

وی 26 مرداد را نتیجه  مقاومت مردم در پشت صحنه، رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل و  مقاومت آزادگان در غربت عنوان کرد و افزود: بیش از ۵۰۰ نفر از اسرای کشور در غربت شهید شدند و بقیه نیز سرافرازانه به میهن بازگشتند.

 نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان  به اهمیت بیانات مقام معظم رهبری در آیین تنفیذ ریاست جمهور منتخب  هم اشاره کرد و  گفت: حضرت آقا در آستانه تشکیل دولت جدید، چارچوبی را مشخص کردند که همه باید به آن دقت و عمل کنند.

آوار مطالبات نباید روی دولت جدید خراب شود

 وی افزود: رهبری با بیان اینکه قرار نیست معجزه شود و از دیروز تا امروز، همه چیز درست و اصلاح شود، فرمودند، آوار مطالبات نباید روی دولت جدید خراب شود و باید فرصت داده شود تا دولت جدید  مستقر و خود را پیدا کرده و شرایط را در دست بگیرد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه رهبری  بر 5 مسئله اساسی در آستانه  تشکیل دولت جدید، تاکید کرده اند،  گفت: طبق فرمایش حضرت آقا، امروز اقتصاد مشکل اساسی جامعه اسلامی است و باید برای آن چاره اندیشی کرد.

حجت‌الاسلام خاتمی اظهار داشت: بر اساس تاکید رهبری، تقویت تولید داخلی موضوع اصلی است که هم اشتغال و هم درآمد را به دنبال دارد.

 امام جمعه زنجان، ایجاد اشتغال برای جوانان، حفظ و تقویت ارزش پول ملی و نیز لزوم حل مشکل گرانی را  از جمله دغدغه‌های مهمی عنوان کرد که   مقام معظم رهبری، بر آن تاکید بسیار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha