امام جمعه شیراز: هر حرکتی که عزت کشور را مخدوش کند محکوم است
عکس آرشیوی است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: مردم سربلند ایران اسلامی هر حرکتی که بخواهد عزت ایران و ایرانی را مخدوش کند محکوم می‌کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، با اشاره به انتشار تصویری از سفرای روسیه و انگلیس (عکسی که تداعی کننده کنفرانس تهران در سال ۱۳۳۲ که با حضور روزولت، چرچیل و استالین و بدون اطلاع ایران برگزار شده بود) افزود: این اقدام یک رفتار سخیف و غیر دموکرات از سوی ۲ سفیر بود که در کنار هم نشستند و عکسی را شبیه سازی کردند.
وی ادامه داد: انتشار چنین عکس‌هایی به دلیل ظلمی که مستکبران از جنگ جهانی دوم تاکنون به مردم کرده‌اند جز اینکه آبروی آنها را بیشتر می‌برد نتیجه دیگری ندارد.
او افزود: آنها فکر می‌کنند که مردم ما نمی‌داند چگونه آنها به دنبال تحقیر مردم بودند و امام راحل (ره) حتی از اینکه شاه کشور توسط بیگانگان تحقیر شود هم ناراحت بود.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: اینها رضاشاه را از ایران بیرون کردند و فرزندش را به جای او نشاندند و ۳۶ سال بر کشور ظلم تحمیل کردند، کارهای شما و دخالت‌های شما در امور داخلی کشور ایران در آن مقطع کاملا غلط و بیجا بود که امروز می‌خواهید آنرا تکرار کنید و این رفتار را به رخ بکشید.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب با هشداری که به زورگویان دادند آنها را تنبیه کردند و فرمودند که دوره بزن دررو گذشته و هر غلطی بخواهید بکنید با پاسخ کوبنده مواجه می شوید و تاوان آنرا می دهید.
آیت‌الله دژکام تصریح کرد: امروز موضوع تغییر کرده، ایران به برکت پرچم امام حسین (ع) و ولایت امام زمان و نیابت مهدی (عج) که پرچم آن بر دوش رهبر معظم انقلاب است عزتمند و قدرتمند شده است.
در انتخاب شهرداران، عدالت محوری ملاک اصلی باشد
امام جمعه شیراز، با اشاره به تلاش شوراهای ششم برای انتخاب شهرداران گفت: نخستین تعهدی که شهرداران باید داشته باشند پیاده کردن عدالت در شهر است و لذا عدالت محوری باید به عنوان ملاک اصلی از سوی اعضای شورا مد نظر قرار گیرد.
آیت‌الله دژکام افزود: در کنار باید به داشتن دانش و تخصص کافی و برخورداری فرد از قدرت برای عملیاتی کردن برنامه‌ها نیز توجه شود.
وی ادامه داد: گاهی در انتخاب شهردار به سراغ تخصص هایی می روند که بیش از نیازی است که یک شهردار نیاز دارد و چنانچه فردی انتخاب شود که نگاهش عدالت محور نباشد، این فرد هرچه کارشناس تر باشد شرایط بدتر می شود.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز افزود: باید در انتخاب شهردار به عدالت وزن بیشتری دهیم و شهردار منتخب فردی عادل باشد و از دانش لازم و قدرت کافی هم برخوردار باشد.
وی گفت: امروز برای اینکه بتوان پاسخ نارضایتی های مردم را داد باید وزن ارزش ها بیشتر از وزن تخصص ها باشد چرا که مردم از بی عدالتی و اینکه مناطق با هم تفاوت بسیار دارند و پول ها در جای دیگر هزینه می‌شود ناراحت هستند.
او افزود: اعضای شورا در انتخاب شهردار به گونه‌ای عمل کنند که در آن انتخاب به خواست و نظر مردم توجه شود و مردم با مدیریت شهری پیوند داده شوند، نه اینکه یک عده بنشینند و به شکل باندی و با نگاه جناحی نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha