۲۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84435659
۰ نفر

برچسب‌ها

میثاق شیرخوارگان پاکستانی با کوچکترین شهید کربلا

اسلام‌آباد - ایرنا - همایش جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) همزمان با ایران اسلامی و کشورهای مختلف جهان روز جمعه در شهرهای پاکستان برگزار شد و مادران عزادار در کنار کودکان شیرخوار خود به یاد حضرت علی اصغر شهید خردسال کربلا اشک ماتم ریختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرکز علوم جامعه الصادق (ع) در شهر «اسلام‌آباد» امروز میزبان عاشقان حسینی (ع) بود، در حالی که تعدادی زیادی از مادران کودکان خود را در آغوش داشتند به یاد طفل شهید کربلا و مادر گرامیشان حضرت رباب (س) سوگواری کردند.

مادران پاکستانی با بستن سربندهای سبز و قرمز رنگ با عنوان یا حسین (ع) بر پیشانی شیرخوارگان خود به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا پرداختند و در مظلومیت شیرخوار شش ماهه سیدالشهدا اشک ماتم ریختند.

در شهرهای مختلف پاکستان از جمله «اسکردو، لاهور، کراچی، کویته، پیشاور، پاراچنار و فیصل آباد» نیز همایش شیرخوارگان حسینی برگزار و پیروان اهلبیت عصمت و طهارت به یاد حضرت علی اصغر (ع) و مادر گرامیشان حضرت رباب (س) گریه کردند.

آنان با چشمانی اشک بار و فریاد یاحسین شیرخوار خود را تقدیم امام حسین (ع) کردند. بانوان سخنران و مداح نیز در این برنامه مرثیه‌ سرایی کردند و شرکت کنندگان نیز به یاد حضرت علی‌ اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.

میثاق شیرخوارگان پاکستانی با کوچکترین شهید کربلا

ترویج ارزش‌های عاشورا و معرفی مظلومیت‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) و علی‌اصغر (ع) از اهداف‌ اصلی برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی است.

همایش شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند. سال‌های سال است که همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود و مادران به عشق سرور و سالار شهیدان و برای نهادینه شدن فرهنگ حسینی بر فرزندان خود لباس سقا می‌پوشانند و سربندهای یا علی اصغر، یا حسین، یا زینب و یا اباالفضل می‌بندند.

مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) برای برگزاری این آئین تشکیل شده است و مراسم شیرخوارگان حسینی برای اولین بار در سال ۱۳۸۲ در تهران برگزار شد و در سال‌های بعد در سایر شهرهای ایران و کشورهای جهان برگزار می‌شود. این همایش در کشورهای مختلف جهان مانند ایران، عراق، عربستان، بحرین، ‌کویت، سوریه، لبنان، کانادا، آمریکا، دانمارک، فرانسه، استرالیا، سوئد، تایلند و ... برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha