رایزنی بلینکن با وزرای خارجه کانادا،آلمان و مقام ناتو درباره افغانستان

تهران- ایرنا- وزیر خارجه امریکا جداگانه با همتایان کانادایی و آلمانی خود و همچنین دبیرکل ناتو در مورد جدیدترین تحولات افغانستان رایزنی کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از تارنمای وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن روز گذشته با "مارک گارنو" وزیر خارجه کانادا، "هایکو ماس" وزیر خارجه آلمان و "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو در مورد مسائل مختلف مربوط به تحولات جدید افغانستان از جمله طرح های واشنگتن برای کاهش حضور اتباع آمریکایی در کابل گفتگو کرد.

وزارت خارجه آمریکا عنوان کرد که بلینکن در این تماس ها در مورد وضعیت امنیتی در افغانستان، فوریت مهار و کاهش خشونت ها در افغانستان و همچنین اقدامات دیپلماتیک در جریان مرتبط با تحولات افغانستان تبادل نظر کرد.

پیش از این ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود: همزمان با پیشروی نیروهای طالبان در افغانستان، کارکنانی را که قصد داریم از افغانستان خارج کنیم از افرادی هستند که به تداوم ماموریتشان در آنجا نیازی نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین حال گفت: سفارت آمریکا در افغانستان همچنان باز است و ما به حضور دیپلماتیک خود در افغانستان ادامه خواهیم داد.

به گفته وی، نیروهای آمریکایی در فرودگاه کابل برای تخلیه کارمندان سفارت و مترجمان مستقر خواهند شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha