هوا در چهارمحال و بختیاری تا ۲ درجه خنک‌تر می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: دمای هوا از روز شنبه در مناطق مختلف استان تا ۲ درجه خنک‌تر می شود.

مهران چراغپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دما هم در کمینه و هم در بیشینه با کاهش همراه است به طوری که کمینه دمای شهرکرد تا هشت درجه و بیشینه آن تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: همچنین در هفته آینده پدیده جوی خاصی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود و تنها در برخی ساعات بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شکل می‌گیرد.

چراغپور با بیان اینکه دمای استان در تابستان امسال بین نیم تا یک درجه سانتی‌گراد نسبت به میانگین بلندمدت آن افزایش داشته است، تصریح کرد: این موضوع در کنار کاهش بارش‌ها در تشدید روند خشکسالی در استان تاثیر داشته است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تا پایان سال آبی جاری بارش موثری در استان نخواهیم داشت و احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده بسیار کم است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

هم‌اینک ۱۰۰ درصد مساحت این استان درگیر خشکسالی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha