رسانه‌ها خط مقدم مبارزه با کرونا در جامعه هستند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: رسانه‌ها سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا و آگاه‌سازی مردم در جریان شیوع این ویروس هستند و اگر این اقنا در جهت رعایت پروتکل‌ها در جامعه اتفاق افتاد نتیجه فعالیت‌ رسانه‌ها بود.

به گزارش  ایرنا حسین مسگرانی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره رسانه و سلامت سیستان و بلوچستان با موضوع کرونا اظهارداشت: حدود ۲۵ هزار اثر  شامل خبر، گزارش، چند رسانه ای مانند ویدئو، موشن‌گرافی و غیره توسط رسانه‌ها با موضوع کرونا در سیستان و بلوچستان تولید شده است.
وی افزود: در انتهای دولت گذشته اتفاق خوبی شکل گرفت و بحث مسکن  اصحاب رسانه‌ دنبال و تفاهم‌نامه بین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر راه و شهرسازی امضا شد تا اهالی رسانه بتوانند از مزایای این مسکن استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایجاد مجتمع فرهنگی و رسانه‌ای در شهر زاهدان از نیازها و ضروریات است تا تمامی رسانه‌ها در آن مستقر شده و از کنار هم بودن استفاده کرده و مناسبات گوناگون شکل بگیرد و در زمینه تولیدات فرهنگی استان موثر باشد.
وی بیان کرد: هم‌اینک ۱۸۳ نفر عضو خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان هستند که امیدواریم ۲ شعبه دیگر آن در شمال استان( سیستان) و جنوب(چابهار و ایرانشهر) شکل گیرد و دوستان رسانه‌ای در کنار هم باشند و رسانه‌های استان جایگاهشان والاتر شود.

محمود براهویی نژاد رییس هیات مدیره خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان نیز گزارشی از روند برگزاری جشنواره ارائه و از اعضای هیات داوری آن تقدیر کرد. 

وی اسامی برگزیدگان جشنواره رسانه و سلامت سیستان و بلوچستان با محوریت کرونا که توسط موسسه مطبوعاتی زمان رسانه پویا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد را اعلام کرد.

در این جشنواره شیما شمسی از خبرگزاری جمهوری اسلامی در بخش گزارش خبری رتبه دوم، عصمت جهانی از ایرنا در بخش خبر رتبه اول و  نسرین شهرکی از ایرنا در بخش گزارش تحلیلی رتبه دوم را به دست آوردند.

همچنین غلامحسین محمدهادی طهرانی مقدم در بخش فیلم مستند خبری از پایگاه خبری عصر هامون ( رتبه اول)، مهرداد پارسا فر در بخش طراحی پوستر موشن گرافیک و اینفوگرافیک از پایگاه خبری عصر هامون (رتبه اول)،مصطفی حمزه‌ای در بخش گزارش تصویری از خبرگزاری فارس( رتبه اول)،  عرفان شهرکی در بخش گزارش ویدیویی از پایگاه خبری عصر هامون( رتبه اول)، محمد هوتی پور در بخش گزارش ویدیویی از خبرگزاری فارس (رتبه دوم)، مصباح ایرندگانی در بخش گزارش ویدیویی و خبر از خبرگزاری فارس (رتبه سوم)، حمیده ذوالفقاری در بخش گزارش تحلیلی از پایگاه خبری عصر هامون (رتبه اول)، سیمین شهرکی در بخش مصاحبه از پایگاه خبری عصر هامون(رتبه اول)، مهدی سامی در بخش مصاحبه از خبرگزاری فارس( رتبه دوم)، الهه خشاوه در بخش مصاحبه و گزارش از پایگاه خبری سکایی نیوز  رتبه سوم، حمیدرضا کیاسی در بخش خبر از خبرگزاری ایسنا (رتبه دوم) و مریم سرگزی در بخش گزارش خبری از خبرگزاری فارس ( رتبه اول) را کسب کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha