همکاری بیمارستان‌های سپاه در ارائه خدمت به مبتلایان کرونا

مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بیمارستان‌های سیار و استقراری این نیرو در سراسر کشور عمده توان خود را برای مقابله با ویروس منحوس کرونا و ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به کار گرفته‌اند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع درمانی تخصصی شهید علی نجفی در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بعد از صدور فرمان روز گذشته فرمانده معظم کل قوا مبنی بر به کارگیری همه امکانات نیروهای مسلح در بخش درمان کشور برای مقابله با کرونا، قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نیروی زمینی سپاه پاسداران تشکیل شد.
وی ادامه داد: امروز هم در خدمت مردم مشهد هستیم تا بتوانیم برای عملیاتی کردن اقداماتی که نیروی زمینی سپاه می تواند در راستای کمک به بخش درمان استان خراسان رضوی انجام دهد، برنامه‌ریزی لازم را صورت دهیم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در جلسه‌ای که به منظور بررسی شرایط استان با فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه (ع) و مسوول بهداری شمال‌شرق نیروی زمینی سپاه داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که علاوه بر به‌ کارگیری بیمارستان سیار، به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های تخصصی نیروی زمینی در سطح شهر مشهد، بیمارستان ثابتی هم در دو سه روز آینده به ارائه خدمات به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند که این اقدام می‌تواند در حوزه بهداشت و درمان مؤثر باشد.
سردار پاکپور ادامه داد: به منظور عملیاتی شدن این مهم، بخش‌هایی از مجتمع درمانی شهید نجفی،واقع در جنوب شهر مشهد، برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی تجهیز خواهد شد.
وی تأکید کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران می‌تواند متناسب با نیاز و درخواست وزارت بهداشت و درمان، ضمن توسعه مراکز واکسیناسیون، بعضی از بخش‌های مراقبتی مثل بخش‌های نقاهتگاه‌ی را، که نیاز به بستری نداشته باشند، در شهر مشهد راه‌اندازی کند. 
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بیان داشت: سپاه استان نیز از صبح امروز اجرای طرح شهید سلیمانی را آغاز کرده است که امید است بتوانیم با این اقدامات کمک اساسی در جهت پایین آوردن آلام مردم خراسان رضوی داشته باشیم.
سردار پاکپور اظهار داشت: این نیرو در یک ماه گذشته که وضعیت حوزه درمان در استان سیستان و بلوچستان مناسب نبود، با استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های سیار و همچنین بیمارستان نبی‌اکرم (ص) نیروی زمینی سپاه، مستقر در آن استان، برای ارائه خدمات به مردم این خطه از کشورمان اقدامات مهمی را انجام داده است.

وی ادامه داد: در استان کرمان نیز که وضعیتی مشابه استان سیستان و بلوچستان داشت، بیمارستان نیروی زمینی سپاه به توان خود افزود تا بتواند کمکی به بخش درمان کشور کند.

بر اساس آمارهای غیررسمی هم اکنون تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در مشهد شامل مبتلایان قطعی و نیز مشکوک به بیش از ۲۰۰ نفر در روز رسیده است.
هم اینک ۲۵ شهرستان از مجموع ۳۳ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha