مجالس سنتی روضه‌خوانی در چهارمحال و بختیاری نظارت می‌شود

شهرکرد - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰۰ مجلس روضه‌خوانی سنتی در استان گفت: برنامه نظارت بر این مجالس و همچنین هیات‌های مذهبی و مداحان ثبت‌شده در سامانه بیرق همواره اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی طاهری روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هم‌اکنون ۳۵ مبلغه و حدود ۲۰۰ خانه قرآن در چهارمحال و بختیاری در برپایی مجالس روضه‌خوانی مشارکت دارند.

طاهری در ادامه درباره فعالیت‌های قرآنی در استان یادآور شد: با وجود رونق این‌گونه فعالیت‌ها در ۱۴۷ خانه و موسسه قرآنی استان همچنان در برخی شهرستان‌ها، مشکلاتی از نظر بسط مفهوم قرآنی وجود دارد که تلاش شده است با اجرای طرح‌های ویژه فرهنگی این مشکلات رفع و یا کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه طرح سفیران قرآنی با همکاری مربیان و مدرسان حوزه‌های علمیه به صورت جهادی در مناطق مختلف استان در حال اجراست، افزود: در طرح دیگری به نام پنجشنبه‌های قرآنی با همکاری و میزبانی خانه‌ها و موسسات قرآنی، برنامه‌های هدفمند در این حوزه به اجرا گذاشته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری برنامه رویش جوان قرآنی را از دیگر طرح‌های در دست اجرا در راستای توسعه مفاهیم قرآنی بیان کرد و یادآور شد: موضوع مهم در اجرای فعالیت‌های قرآنی توجه به اجتماعی کردن مفاهیم این کتاب آسمانی است و اجرای پویش‌های فرهنگی با تکیه بر آیات قرآن در ماه رمضان امسال نشان داد که در صورت تبیین این مفاهیم الهی، مردم نیز برای عمل به آن به نحوی شایسته اقدام خواهند کرد.

طاهری همچنین در خصوص طرح‌های عمرانی این اداره کل و ساخت خانه‌های عالم گفت: بخش عمده‌ای از طرح‌های عمرانی مربوط به ساخت خانه‌های عالم به دلیل اجرای طرح به صورت مشارکتی، نیمه‌کاره باقی‌مانده است.

وی به ادامه فعالیت‌های عمرانی این اداره کل در مناطق صمصامی و بازفت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر پیگیری تکمیل طرح‌های عمرانی، برنامه تعمیر و نگهداری ۱۸۰ خانه عالم استان نیز در دست اقدام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha