برگزاری اولین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه شهادت

تهران- ایرنا- نخستین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه ایثار، فداکاری و شهادت با عنوان «بازی‌ دل‌ها» با همکاری مشترک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این جشنواره به‌ دنبال انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان این دو مجموعه و با هدف بسترسازی به منظور اعتلاء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محورهای شهدای مدافع حرم و مکتب سلیمانی و شهدای سلامت برگزار خواهد شد.‌

سیدمحمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اعلام اینکه علاقه‌مندان در دو بخش عمومی و تخصصی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، تصریح کرد: در بخش عمومی‌ همه علاقه‌مندان و البته طراحان بازی می‌توانند از طریق ارسال ایده بازی در محورهای مورد نظر جشنواره در آن شرکت کنند. اما در بخش تخصصی که صرفا ویژه طراحان بازی باسابقه و حرفه‌ای و تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز است، آنها باید با ارسال کامل سند طراحی بازی یا گیم دیزاین داکیومنت (GDD) به دبیرخانه در این رویداد شرکت کنند.

سیدحسینی افزود: به برگزیدگان این جشنواره در آیین اختتامیه آن، جوایز نقدی ارزنده‌ای اهداء خواهد شد و علاوه بر آن بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تولید طرح‌ها و ایده‌های برتر ارائه شده توسط تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز که قابلیت ساخت را داشته باشند با تخصیص بودجه حمایت خواهد کرد.

معاون حمایت بنیاد همچنین گفت: مهلت شرکت در این جشنواره از اول تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰ خواهد بود و داوری فنی طرح‌ها و ایده‌های دریافتی این رویداد بر عهده بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای است.

علاقه‌مندان باید آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی hamgara@ircg.ir ارسال کنند تا آثار ارسالی بعد از بررسی مورد داوری و انتخاب قرار گیرد.

براساس تفاهم‌نامه میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بنیاد شهید و امور ایثارگران موضوع برگزاری رویداد ایده‌ها و طرح‌های تولید بازی‌های رایانه‌ای با محوریت شهدای سلامت و شهدای مدافع حرم از جمله برگزاری این جشنواره پیگیری خواهد شد. افزایش سطح مشارکت برای ارتقاء سطح کیفی و کمی تولیدات فرهنگی در حوزه بازی های رایانه ای از جمله اهداف همکاری مشترک میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha