نیکوکار گنبدی ۱۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرد

گنبدکاووس - ایرنا - محمد شهرکی نیکوکار گنبدکاووس به‌مناسبت ماه محرم ۱۰ هزار بسته معیشتی هر کدام به ارزش تقریبی پنج میلیون ریال تهیه و امروز پنجشنبه در مراسمی باحضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان و برخی مدیران این شهرستان مرزی بین نیازمندان توزیع کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بسته‌های معیشتی تهیه شده توسط نیکوکار گنبدی از طریق ۱۲ مسجد مناطق شهری و حاشیه این شهر، حوزه‌ها و مدارس علمیه، انجمن حمایت از زندانیان، کمیته امداد و بهزیستی و معتمدان محلات کم برخودار گنبدکاووس در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان در مراسم توزیع این بسته‌های معیشتی که در مسجد امام حسن (ع) محله سیدآباد گنبدکاووس برگزار شد، گفت که مشکلات اقتصادی ناشی از خسارت سیل سال ۹۸ و نیز شیوع کرونا در ۱۹ ماه گذشته سبب شد تا جمعیت مددجویان تحت پوشش این نهاد از ۴۵ به ۸۵ هزار نفر افزایش یابد.

عیسی بابایی افزود: کمیته امداد گلستان برای خدمات رسانی بهتر به مددجویان زیرپوشش ۲۴۰ مرکز نیکوکاری توسط خیران و معتمدان محلات در مناطق شهری و روستایی استان راه‌اندازی کرده است که این مراکز در ماه مبارک رمضان امسال یک میلیون پرس غذای گرم و ۹۰ هزار سبدکالا تهیه و بین نیازمندان توزیع کردند.

وی با قدردانی از کمک‌ها و حمایت‌های نیکوکاران گلستان از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، خاطرنشان کرد که همواره بخش زیادی از بسته‌های معیشتی و غذای گرم توزیعی در مناسبت‌های مختلف با همکاری محمد شهرکی نیکوکار گنبدی و مرکز نیکوکاری او بنام "باب الحوایج" تهیه و توزیع می‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده در ماه‌های محرم و صفر امسال نیز با توجه به ممنوعیت توزیع غذای نذری در مراسم‌ عزاداری برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، مراکز نیکوکاری استان ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم و ۹۰ هزار سبد کالا میان نیازمندان توزیع خواهند کرد.

بابایی افزود: توزیع حدود ۱۸ هزار پرس غذای گرم و ۱۶ هزار سبد کالا سهم نیکوکاران گنبدکاووس است که به تدریج در ۲ ماه‌ محرم و صفر بین مددجویان، نیازمندان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا توزیع می‌شود.

محمد شهرکی نیکوکار گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت که کمک به نیازمندان از وظایف شرعی و انسانی هر فرد است و افراد می‌توانند متناسب با توانایی مالی خود به نیازمندان و بهبود شرایط زندگی آنها کمک کنند.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور و مردم، از حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی، رییس دولت سیزدهم و تیم اقتصادی آن خواست تا از همه ظرفیت‌ها از جمله دانش افراد کارشناس و تجربیات تجار و بازرگانان موفق برای رفع این مشکلات بهره گیرند.

شهرکی اضافه کرد: اصلاح برخی قوانین اقتصادی و مالیاتی به سبب اینکه بخش زیادی از کسبه و بازاریان جامعه بالاخص در شهرستان‌ها سیستم کسب و کار سنتی دارند با همکاری مجلس شورای اسلامی، رفع موانع تولید و مبارزه جدی با قاچاق کالا در مبادی ورودی از مهمترین نیازهای حوزه اقتصاد کشور است.

این نیکوکار گنبدی همچنین روند آسیب‌های اجتماعی در جامعه را رو به رشد دانست و گفت: برای پیشگیری و کاهش آسیب‌ها باید فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی مورد توجه جدی متولیان قرار گیرد.

لازم به ذکر است، شهرکی از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا کنون افزون بر ۱۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و به مناسبت‌های مختلف بین نیازمندان توزیع کرده است ضمن اینکه این خیر گنبدی که از سال ۸۲ ریاست شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری این شهرستان را نیز برعهده دارد، در این مدت زمینه آزادی ۶ هزار و ۶۰۰ زندانی جرائم مالی غیرعمد را فراهم کرده و با جلب رضایت اولیای دم، ۲۸ محکوم به اعدام را هم از چوبه دار رهایی بخشیده است.

همچنین در حاشیه این مراسم از برخی خبرنگاران گنبدکاووس به‌مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار توسط این نیکوکار تجلیل شد و تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد گلستان و محمد شهرکی به منظور کمک رسانی بیشتر به نیازمندان امضاء شد.

گنبدکاووس حدود ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha