دادستان میاندوآب: مردم هرگونه تضییع حقوق عامه وبیت‌المال را گزارش کنند

مهاباد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب میاندوآب‌ گفت: مردم در راستای صیانت و حفظ حقوق عامه و بیت‌المال مراتب را به دادستانی این شهرستان گزارش کنند.

جهانگیر مسعودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در خصوص مسایل و گزارش‌ها، هویت ها حفظ خواهد شد، اظهار داشت: دادستانی میاندوآب‌ برای صیانت از حقوق عامه دادستان به عنوان مدعی‌العموم در هر موردی احساس کند حق و حقوق و بیت‌المال مردم تضییع می‌شود، ورود پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: دادستان در مقام تعقیب در صورت وجود گزارش‌های موثق در خصوص هر شخص و مقامی که بخواهد می‌تواند ورود کرده و در مورد آن بررسی‌هایی انجام و درصورت وقوع جرم برخوردهایی کرده و برای دادگاه صالحه کیفری معرفی کند.

وی با اشاره به ورود دادستانی به روشنایی معابر عمومی و یا تعویض تیرهای برق که تخریب شده بود، بیان کرد: در رایزنی‌ها، اداره برق ملزم شد که در اولین مرحله نسبت به برطرف کردن این مشکلات اقدام کند.

دادستان میاندوآب با بیان اینکه در برخی فضاهای سبز شهری مشکل روشنایی وجود داشت که این قبیل مسایل زمینه ساز بعضی جرایم از سوی معتادان را در پی داشته و جلوه شهر را مخدوش می‌کند، افزود: دادستانی به واسطه نماینده خود به عنوان پیگیری کننده حقوق عامه، این موضوع‌ها را از شهرداری و یا نهادهای مربوطه پیگیری و رصد می کند تا منتج به نتیجه شود.

مسعودی با مطلوب ارزیابی کردن این اقدامات و تاثیر آن بر امنیت و پیشگیری از وقوع برخی جرایم، اظهار داشت: در این شرایط که با محدودیت تولید برق در کشور مواجه هستیم برخی شهروندان اقدام به نورپردازی‌های آنچنانی در منازل مسکونی خود می کنند که مصرف بیشتر انرژی برق را در پی دارد و دادستانی هم با ورود به این قضیه تذکرهای لازم را از سوی اداره برق به اطلاع آنان رسانده است.

وی با اشاره به جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این شهرستان افزود: برخی‌ها در خارج از وقت اداری یا شب هنگام به صورت غیرقانونی به ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی اقدام می‌کنند که از آنها جلوگیری می‌شود و البته کسی با احداث خانه باغ مخالف نیست ولی برخی‌ها با مساحت بالا در یک قطعه زمین به ساخت و ساز اقدام می‌کنند که به مرور ساخت و ساز در آن زمین رونق می‌یابد و زمین کاربری اصلی را از دست می‌دهد که قانونگذار آن را جرم تلقی می‌کند.

وی با بیان اینکه تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و زراعات به دادستان اختیارات لازم را داده که هر کسی به تغییر کاربری زمین کشاورزی اقدام کند نیاز به حکم دادگاه نیست و دادستان برای جلوگیری از آن سریع با هماهنگی عوامل جهاد کشاورزی و یا هر نهاد مربوطه دیگری از آن جلوگیری کند، گفت: تابحال ۳۱ مورد دستور دادستانی در راستای اجرای مقررات تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون فوق‌الاشعار اجرا شده است.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha