رییس شورای شهر: تربت‌ حیدریه از چرخش مالی زعفران بی‌بهره‌ است

تربت‌ حیدریه- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تربت‌ حیدریه گفت: چرخش مالی این خطه تنها در بخش زعفران سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال است، اما متاسفانه مردم این خطه تاکنون از این حجم ثروت، بهره لازم را نبرده‌اند.

به گزارش ایرنا اردشیر ریاحی روز پنجشنبه در نخستین دیدار اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر تربت‌ حیدریه با اصحاب رسانه افزود: بر این اساس این ثروت بزرگ تاکنون هیچ تاثیر مثبتی در سفره معیشت شهروندان این خطه نداشته است و بخش زیادی از جمعیت فعال و مستعد ما به تهران و مشهد مهاجرت می کنند.

وی در ادامه با انتقاد از چارت سازمانی شهرداری تربت‌ حیدریه، تصریح کرد: اکنون بیشتر نیروهای شاغل در این نهاد خدمات اجتماعی، فاقد تحصیلات عالیه هستند.
رییس شورای شهر تربت‌ حیدریه با بیان این‌که به افراد تحصیلکرده پرشور و با انگیزه نیاز داریم، گفت: شهرداری جای افراد منفعل نیست که هشت صبح وارد اداره شده، ساعت ۱۲ به اقامه نماز بپردازند و ساعت ۱۴ هم به منزل بازگردند، بدون آنکه از خود بپرسند در قبال حقوقی که می‌گیرند، چه خدمتی انجام داده اند.
ریاحی بیان داشت: تربت‌حیدریه دارای ظرفیت‌های بزرگ و تاثیرگذار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در استان و بلکه کشور است و تنها در بخش سیاسی مردم این خطه واقعه تاریخی نهم دی سال ۵۷ را رقم زدند که بر اساس آن انقلاب اسلامی در این شهر ۴۳ روز زودتر از دیگر نقاط کشور به پیروزی رسید.
وی خطاب به اصحاب رسانه گفت: مسیر قلم خود را به سمت توسعه شهر هدایت کنید زیرا در این شهر با مردمانی مواجه هستیم که مشارکت جو و قدرشناس مسوولان زحمت‌کش هستند.
شهردار تربت‌ حیدریه نیز با بیان این‌که حوزه شهری نیازمند وجود خبرنگارانی با دانش فنی بالا و متخصص است، گفت: طرح مباحث و مطالبه‌گری رسانه‌ها از مسوولان باید در قالب‌های فنی و تخصصی مطرح شود و در مقابل پاسخ ها نیز به صورت کارشناسی بیان شود.
سعید اکبریان افزود: اخلاق رسانه همچنین دارای حرکتی دوسویه است، یعنی خبرنگاران و مسوولان از یکدیگر پرسشگری و پاسخ دریافت می‌کنند.
در پایان از خبرنگاران حوزه شهرداری و شورای شهر تجلیل شد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوبی غربی مشهد واقع است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha