دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کوتاهی نکنند

کرمانشاه - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، با اشاره به مصوبات ستاد کرونا به منظور کنترل بیماری کوئید ۱۹، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی در استان موظف به اجرای کامل آن هستند.

به گزارش ایرنا؛ «شهرام کرمی» روز یکشنبه با اشاره به مصوبه روز گذشته (۲۳ مرداد) ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: طبق این مصوبه از فردا (دوشنبه) به مدت یک هفته تعطیلی ۶ روزه اصناف، مشاغل دولتی و بانک ها را همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه نیز خواهیم داشت.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا هیچ کم کاری را از هیچ دستگاهی نمی پذیریم و در صورت تخلف برخورد قضایی صورت می گیرد.

کرمی اعلام کرد: پلیس راهور استان باید از هرگونه سفر غیرضروری وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی جلوگیری کند و تمام اصناف نیز جز اصناف که مایحتاج مردم را تامین می کنند، تعطیل شوند.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل گشت مشترک برای اجرای این مصوبات، اعلام کرد: این گشت با محوریت فرمانداری و با حضور برخی دستگاه ها همانند تعزیرات و اجرائیات و سایر نهادهای مرتبط باید با جدیت تمام فعال شده و ضمن بازرسی های مکرر تصمیمات مقتضی را اتحاذ کند.

به گفته دادستان کرمانشاه، عدم حضور دستگاهی در گشت مشترک، حسب تصمیمات اتخاذه از سوی دادستانی و سازمان بازرسی مورد بررسی و اتخاذ تصمیم مناسب قرار خواهد گرفت.

 وی در ادامه با تاکید بر اینکه دادسرای استان در راستای اجرای دقیق این مصوبات در کنار  نیروی انتظامی و مرکز بهداشت خواهد بود، گفت: همچنین نماینده تام الاختیار دادستان در ستاد کرونای استان نیز معرفی و حضوری فعال در این ستاد دارد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، براساس رنگ‌بندی جدید وضعیت ۱۰ شهرستان استان را از ۱۶ مرداد قرمز، یک شهرستان نارنجی و سه شهرستان را زرد اعلام کرد.  

هم‌اکنون ۹۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این این استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۳۸ نفر کمتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha