باکو،ارمنستان را به تلاش استقرار نیرو در خاک جمهوری آذربایجان متهم کرد

باکو – ایرنا – وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (چهارشنبه) در گزارشی ارمنستان را به نقض توافقات پایان جنگ قره باغ و تلاش برای استقرار نیروی نظامی در این منطقه متهم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در روزهای اخیر ارمنستان با نقض بیانیه سه جانبه ۲۰ آبان ماه سال گذشته روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان درباره پایان جنگ در قره باغ، نیروهای خود را به مناطق مستقر موقت صلح بانان روسیه انتقال داده و همچنن موارد ایجاد پاسگاه های نظامی نیروهای ارمنی در نزدیکی مناطق "مختار کند"، "شوشاکند" و در بخش شرقی شهرستان های "لاچین" و "کلبجر" جمهوری آذربایجان مشاهده می شود.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به این که نیروهای این کشور از این اقدامات ارمنستان جلوگیری کرده است، ایروان را به دامن زدن هدفمندانه به تنش در منطقه متهم کرد و افزود : صلح بانان روسیه مستقر در منطقه باید طبق مفاد بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به موارد استقرار نیروهای ارمنی در خاک جمهوری آذربایجان پایان دهند.

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری های نظامی ۴۴ روزه سال گذشه توانست سرزمین های خود تحت اشغال نیروهای ارمنستان در قره باغ را آزاد کند.

این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان،  روسیه و نخست وزیر ارمنستان پایان یافت.

طبق این بیانیه سه جانبه، صلح بانان روسیه برای تامین آتش بس و صلح به مدت ۵ سال در منطقه قره باغ مستقر شده و نیز نیروهای ارمنی باید از این منطقه خارج شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha