۱۷ هزار تن نهاده دامی در جغتای توزیع شد

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: به منظور حمایت از دامپروران و مرغداران و گذر از بحران خشکسالی ۱۷ هزار تن نهاده دامی بین تولید کنندگان این شهرستان غرب خراسان رضوی توزیع شد.

خلیل شایستگان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع این میزان نهاده دامی شامل کنسانتره، جو، کنجاله سویا، ذرت و سبوس خام که به وسیله شرکت‌های توزیع نهاده در شهرستان جغتای انجام شده، در عبور از بحران خشکسالی نقش موثری دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش تولید علوفه و محصولات زراعی در پی خشکسالی سال جاری، نهاده‌های دامی با هدف تنظیم بازار و تامین بخشی از نیاز خوراک دام و حمایت از دامپروران بین آنان توزیع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: به منظور تسریع در توزیع نهاده‌های دامی، شرکت‌های توزیع کننده حواله کنسانتره از پنج شرکت در سال گذشته  به ۱۰ مورد افزایش یافته است.

شایستگان افزود: همچنین با توجه به بحران خشکسالی، دامداران شهرستان جغتای درخواست فروش و واگذاری سفال و ته‌چر اراضی غلات برداشت شده از سوی شرکت کشت و صنعت جوین در اراضی سه منطقه را داشتند که از این طریق بخشی از خوراک دام مورد نیاز دامداران این شهرستان تامین شد.

شهرستان جغتای از قطب های مهم تولیدات زراعی، باغی و دامی خراسان رضوی است که سالانه افزون بر ۵۴۸ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در این منطقه تولید می شود و از این طریق بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال درآمد عاید بهره برداران می شود.

جغتای با سطح زیر کشت ۳۴ هزار هکتار محصولات زراعی و باغی، یکی از مراکز اصلی تولید محصولات اساسی و راهبردی کشاورزی چون گندم، چغندرقند، ذرت، گردو، انگور، فلفل، زعفران و پسته در استان خراسان رضوی است.

حدود ۱۳۰ هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان وجود دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری جغتای در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha