تیم بسکتبال با ویلچر به صعود از مرحله گروهی پارالمپیک امیدوار است

اصفهان - ایرنا - کاپیتان تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: تیم ایران برای صعود از مرحله گروهی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و حضور در پِلی‌آف (مسابقات حذفی) امیدوار است.

ایمان بَگ زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در گروه مرگ رقابت‌ها قرار داریم و بازی با تیم‌های آمریکا (قهرمان پارالمپیک)، انگلستان (قهرمان جام جهانی)، استرالیا (قهرمان آسیا و اقیانوسیه)، آلمان و الجزایر دشوار خواهد بود ؛ آمریکا در بسکتبال با ویلچر مانند رشته بسکتبال توانمند است.

وی اضافه کرد: با اینحال با همدلی، همکاری، اتحاد و رفاقت بین بازیکنان برای صعود تلاش خواهیم کرد و این موفقیت دور از ذهن نیست.

این بازیکن اصفهانی با اشاره به آمادگی جسمی بازیکنان ادامه داد: تمرینات بدنسازی از بهمن سال قبل تاکنون و در چند مرحله اردو به‌خوبی سپری شد و در آخرین اردو نیز با اضافه شدن لژیونرها میزان آمادگی تیم افزایش خواهد یافت.

بَگ زاده با بیان اینکه تیم کنونی بسکتبال با ویلچر ایران ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان است اظهارداشت: ملی‌پوشان از لحاظ بدنی وضعیت مناسبی دارند، البته انجام بازی تدارکاتی و تامین ویلچر نو نیاز تیم بود که محقق نشد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های تمرینی تیم در مرحله آخر اردو که از فردا تا پیش از اعزام ادامه دارد با هدف ارتقای سطح تکنیکی و تاکتیکی از سوی سرمربیان به اجرا در می‌آید.

به گزارش ایرنا، پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از دوم شهریور امسال آغاز خواهد شد.

جمعیت معلولان استان اصفهان بالغ بر ۲۴۰ هزار نفر است، این استان بیش از ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha