۲۹۸ واحد صنفی متخلف در شهرستان اراک مهر و موم شد

اراک-ایرنا- مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: ۲۹ هزار و ۵۰۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سطح این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون انجام شده که ۲۹۸ واحد متخلف به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی مهر و موم شد.

سید " غلامرضا میری" روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۶۹۳ واحد صنفی متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی و ۶ هزار و ۱۴۸ واحد صنفی دیگر اخطاریه لازم را گرفتند.
وی تاکید کرد: اکثر واحدهای صنفی متخلف که به لحاظ رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مهر و موم و یا اخطاریه دریافت کردند شامل مراکز عرصه مواد غذایی، طبخ غذا، ارایشگاه‌ها، مهدکودک، دفاتر پیشخوان دولت و همچنین بانک‌ها بودند.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان اراک اظهار داشت: ۱۸ تالار باغ  و رستوران پذیرایی نیز در هفته نخست مردادماه جاری به دلیل ازدحام جمعیت، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین برگزاری آیین جشن و عزا مهرو موم شدند.
میری تصریح کرد: ۱۵ مرکز عرصه میوه و تره بار نیز به دلیل  ازدحام جمعیت در هسته مرکزی شهر و عادی انگاری مردم با دستور قضایی مهر و موم شد.
وی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰۰ قلیان از سفره خانه‌های سنتی سطح شهر اراک به‌ویژه حسین آباد بغدادی با دستور قضایی جمع آوری شد و ۷۰ پرونده قضایی نیز در داگستری تشکیل شد.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان اراک با اشاره به برگزاری آیین‌های عزاداری در ماه محرم و صفر نیز  بیان کرد: با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا، دستورالعمل لازم از سوی ستاد ملی کرونا به سازمان تبلیغات، مبنی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغ شده که انتظار می‌رود در راستای کنترل و مقابله با بیماری کووید ۱۹ مورد توجه ویژه قرار گیرد.
میری خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا مرکز بهداشت شهرستان اراک علاوه بر نظارت و بازدید واحدهای صنفی، مراکز تجاری و پارک‌ها و  فضای سبز به صورت مستقل، گشت های مشترکی با اتاق اصناف، سازمان صمت، نیروهای جهادی بسیج و هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد تشکیل و در سه شیفت بر تمام اماکن نظارت دقیق دارند و با خاطیان برخورد قاطع و قانونی صورت می‌گیرد.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha