جشنواره عکس برج میلاد تهران آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل برج میلاد تهران از آغاز به کار فعالیت دبیرخانه جشنواره ملی عکس برج میلاد خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از برج میلاد، «مجتبی توسل» در این خصوص اظهار داشت: دبیرخانه این رویداد با انتشار متن فراخوان این جشنواره از ۱۷ مرداد ماه آغاز بکار کرده و مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با سیزدهمین سالگرد افتتاح این سازه ملی، ۲۱ مهرماه برگزار می شود.

وی افزود: مجموعه برج میلاد جشنواره عکس را جهت کشف استعدادهای هنری از میان شهروندان و همچنین عکاسان حرفه ای برگزار می کند تا جوانانی که بتوانند هنر و خلاقیت خود را در راه این هنر توسعه دهند.

توسل با اشاره به اهداف این دوره از جشنواره عکس برج میلاد گفت: براساس فراخوان منتشر شده هدف از برگزاری ایجاد انگیزه برای تولید محتوا با مفهومی هنری توسط علاقه مندان و هنرمندان با موضوع برج میلاد بعنوان افتخار و نماد توانمندی مهندسی کشور در عرصه بین المللی و ششمین برج بلند مخابراتی دنیاست.

وی با بیان اینکه امروزه برج میلاد بعنوان یک مکان با جذابیت گردشگری برای ایرانیان و همچنین گردشگران خارجی به شمار می آید، ‌گفت: پتانسیل برگزاری فعالیت های فرهنگی بسیاری در این مکان وجود دارد و در نهایت آثار تولید شده، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که با رویکرد فردی خود به ویژگی های منحصر به فرد جاذبه های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تهران معاصر اشاره دارند.

مدیرعامل برج میلاد ادامه داد: خلق آثار ارزشمند از برج میلاد تهران، شناسایی استعدادهای درخشان عکاسی، ایجاد بستری برای تولید آثار هنری ویژه از اهداف این جشنواره است.

به گفته وی، موضوع این جشنواره نیز شامل، گردشگری در برج میلاد تهران، برج میلاد از پنجره خانه ها، برج میلاد نماد کلان شهر تهران و برج میلاد نماد توان مهندسی کشور است.

وی با اشاره به بخش های جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در ۲ بخش مستند و خلاقانه است و بخش مستند شامل نگاه معماری، مردم نگاری و گردشگری است و بخش خلاقانه نیز باید با نگاهی مبتکرانه باشد.

توسل خاطر نشان کرد: مراسم افتتاحیه و اعلام برگزیدگان این دوره در روز ۲۱ مهرماه و براساس مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود. همچنین آثار منتخب در برج میلاد تا ۳۰ مهرماه به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

بر اساس این گزارش متن کامل فراخوان این دوره از جشنواره در سایت برج میلاد تهران به نشانی miladtower.tehran.ir و پرتال www.miladfestival.ir قرار گرفته و علاقه مندان برای آگاهی از شرایط و مقررات نحوه شرکت در این مسابقه می توانند به این نشانی ها مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha