استاندار کرمانشاه: ۱۰ میلیارد تومان برای مشکل آب دالاهو هزینه می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه از اختصاص چهار میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل آبرسانی به باغات روستاهای دالاهو خبر داد و گفت: جهاد کشاورزی نیز ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و آماده‌سازی ایستگاه پمپاژ و تکمیل خطوط انتقال آبیاری تحت فشار هزینه خواهد کرد تا با مدیریت مصرف شاهد رفع مشکلات مردم باشیم.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» در نشست بررسی مشکلات کم آبی باغات روستاهای پایین دست و بالادست منطقه ریجاب در شهرستان دالاهو به موضوع خشکسالی به عنوان یکی از دلایل اصلی کم آبی اشاره کرد و تأکید داشت: در شرایط موجود علاوه بر همکاری دستگاه های اجرایی، مردم نیز باید در تقسیم و توزیع عادلانه آب مشارکتی فعالانه داشته باشند تا حیات باغات حفظ و از سرمایه زندگی همه به عنوان منبع درآمد مردم مراقبت شود.

وی همکاری و همراهی مردم با یکدیگر برای مشخص کردن سهم آبیاری عادلانه هر روستا را در کنار تلاش شبانه روزی دستگاه های اجرایی متولی از جمله آب منطقه ای و جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات کم آبی باغات ضروری دانست و تصریح کرد: انتظار داریم در کمیته با محوریت فرماندار دالاهو تیم های تخصصی دستگاه های اجرایی در منطقه مستقر و مشکلات مردم را رفع کنند، البته در شرایط کنونی حق بهره مندی از منابع آبی برای همه روستاها باید لحاظ شود و مردم روستاهای همجوار بیش از گذشته باید در این زمینه همکاری کنند.

 بازوند، گفت: براساس گزارش جهاد کشاورزی با اجرای طرح های ضربتی آبیاری تحت فشار برخی از مشکلات روستاهای بالادست و پایین دست حل می شود و شرایط باید به گونه ای مدیریت شود که هزار و ۲۶۰ هکتار باغات این منطقه امکان استفاده از منابع آبی را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در این نشست خطاب به فرماندار دالاهو به عنوان مسوول اصلی پیگیری مشکلات این منطقه گفت: از پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات تشکر می کنم و برای ادامه امور در صورت نیاز شیلات نیز به کارگروه آب منطقه ای و جهادکشاورزی اضافه شود و راهکارهای عملیاتی و کوتاه مدت با قابلیت اجرای سریع بر اساس ویژگی های منطقه احصاء و برای رفع مشکل مردم به کار گرفته شود.

 در این نشست که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، دادستان کرمانشاه؛ معاونین سیاسی و اقتصادی استانداری، مدیرکل امنیتی و انتظامی، فرماندار دالاهو و مدیران دستگاه های اجرایی متولی نیز حضور داشتند.

شهرستان دالاهو با ۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که چهار هزار و ۲۰۰ هکتار آن باغات میوه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha