کتاب باید وارد سبد فرهنگی محرم شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: متاسفانه تحت شرایط اقتصادی و معیشتی و کمبودهایی که وجود دارد کتاب در سبد فرهنگی محرم، جایگاه مطلوبی ندارم و همه باید کمک کنند تا این مهم مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، نمایشگاه کتاب مجازی «نسل حسینی» با محوریت کتاب‌های محرم امروز طی مراسمی به صورت دائمی آغاز به کار کرد. مراسم رونمایی این نمایشگاه با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، محمد حمزه‌زاده مدیرعامل بنیاد کتاب، علی‌اکبرشیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر و جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات در حوزه هنری برگزار شد.

قمی طی سخنانی در آیین افتتاح این نمایشگاه ضمن گله از کمبود کتاب در سبد فرهنگی محرم، گفت: متاسفانه تحت شرایط اقتصادی و معیشتی و کمبودهایی که وجود دارد کتاب در سبد فرهنگی محرم، جایگاه مطلوبی ندارد و همه باید کمک کنند تا این مهم مورد توجه قرار گیرد زیرا  حقایق آسمانی عاشورا و معارف قدسی قیام و نهضت سیدالشهدا با کتاب اتفاق افتاده است و ادامه دارد. چون خدا کتاب را برای هدایت انسان انتخاب کرده و معجزه پیامبر آخرالزمان را کتاب قرار داده است.

ما هرگاه از کتاب غافل شدیم ضرر کردیم؛ تعمق و ژرف‌کاوی در معارف ناب عاشوری از طریق کتاب است و اینکه کتاب را به محافل عزاداری پیوند بزنیم در قالب فضای مجازی و یا میز کتاب در حاشیه مراسم‌های عزاداری خیلی اتفاق مبارکی است.

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه مجازی کتاب «نسل حسینی» که به نوعی در خدمت مکتب سیدالشهدا هستند، گفت: جای غصه‌خوردن است اگر به کتاب و معرفت کم اهمیتی کنیم. به همین‌دلیل عزم کرده‌ایم این نقصان را برطرف و طی امسال و سال آینده منبر و کتاب را تقویت کنیم. این مسیر را همه خادمان حوزه نشر با قدرت و توجه ویژه پیگیری کنند تا در این مسیر هر سال قوی تر از سال قبل عمل کنیم و از مخاطب کودک تا بزرگسال، تولید و توزیع کتاب عاشورایی، یک‌ضرورت است.

نمایشگاه کتاب مجازی دائمی «نسل حسینی» با محوریت کتاب‌های محرم و معارف عاشورا به همت سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری انتشارات سوره مهر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه هنری رونمایی شد. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنی naslehosseini.ir  آثار مورد نظر خود را در این نمایشگاه تهیه کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha