تنها چالش واحدهای تولیدی هرمزگان مشکل برق است

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به اینکه در شرایط بداقتصادی و کرونایی حال صنعت استان همچنان خوب است، گفت: تنها چالش واحدهای تولیدی و صنعتی این استان در فصل تابستان امسال مشکل برق است.

خلیل قاسمی روز سه شنبه به مناسبت روز خبرنگار دربازدید ازایرنا هرمزگان و تجلیل از خبرنگاران این رسانه افزود: باتوجه به اینکه در سال تولید، پشتیبانی‌ ها و مانع زدایی‌ها قرار داریم، نیاز است شرایط  تولید را نیز برای بنگاه‌های تولیدی هرمزگان فراهم کنیم.

وی، از مردم هرمزگان خواست که در مصرف برق صرفه جویی داشته باشند؛ چرا که با خاموش کردن حداقل یک لامپ، یک کارگر مشغول به کار می‌شود و چرخ تولیدی کارخانه‌ها نیز به حرکت درمی آید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه همه واحدهای صنعتی استان هم اکنون فعال هستند، یادآورشد: تنها ۱۰۸ واحد صنعتی کوچک استان بدلیل نبود بازارکار، راکد و نیمه فعال هستند که نیاز به تغییر کاربری در خط تولید و اصلاح آن است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان همچنین به تامین کالای اساسی مورد نیاز مردم استان اشاره کرد واظهارداشت: در بحث بازار کالای اساسی استان نیز هم اکنون غیر از مرغ کمبودی نداریم.

بندرهای کوچک هرمزگان در اقتصاد و معیشت مردم تاثیرگذار است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: بندرهای کوچک شرق و غرب هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد استان دارند و به مراتب تاثیرگذارتر از بندرشهید رجایی برای خدمات رسانی به مردم بومی و محلی منطقه است.

قاسمی ادامه داد: برای کمک به رشد اقتصاد هرمزگان و حتی کشور و همچنین کمک رسانی به مردم بومی و محلی استان، توسعه تجارت خارجی در استان هدف گذاری شد که نقش مهمی در افزایش صادرات کالا و ارزآوری دارد.

وی ابرازداشت: توسعه تجارت خارجی به لحاظ زیرساختی در حوزه بنادر کوچک یک ضرورت برای هرمزگان است و اگر گمرک در جای جای استان ایجاد شود، موجب جابجایی کالا و همچنین صادرات و وارد می شود و نقش تعیین کننده ای در ارزآوری دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان همچنین  با اشاره به اینکه یکی از پایگاه های تجاری هر منطقه، اتاق بازرگانی است، بیان داشت: اگر تجارت رسمی به مردم آموزش داده شود و امکانات را فراهم کنیم به طور اطمینان مردم به یک تاجر تبدیل می‌شوند.

قاسمی بااشاره به اینکه اتاق بازرگانی یک نهاد بین المللی است، اظهارداشت:  اگر اتاق بازرگانی فعال شود می‌تواند مردم را به سمت خود بکشاند و امروز اتاق بازرگانی بندرعباس در راستای مسوولیت‌های خود و مسوولیت های اجتماعی به واقع پیشرو بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار مجوز راه‌اندازی هفت مرز رسمی تجاری در هرمزگان گرفته ایم، گفت: در حال حاضر شعبه‌های اتاق بازرگانی در شهرستان‌های بندرلنگه و جاسک افتتاح شده است و در میناب و دیگر شهرهای بندری استان نیز بزودی این کار صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha