افزایش بیش از ۱۵ هزار مگاواتی مصرف برق

تهران- ایرنا- مصرف برق روز گذشته کشور در مقایسه با روز مشابه پارسال با رشد ۱۵ هزار و ۸۰۵ مگاواتی همراه شد که رشد قابل توجه و کم‌نظیری محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، تداوم روند گرمایشی دمای هوا مصرف برق کشورمان را مجدد در مدار افزایشی قرارداده است.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد: روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۳۸ دقیقه مصرف برق به عدد ۶۵ هزار و ۹۳۳مگاوات رسید.

این میزان مصرف در مقایسه با روز ماقبل(یکشنبه) که میزان مصرف ۶۵ هزار و ۶۹۲ مگاوات بود با رشد ۲۴۱ مگاواتی همراه شده است.

همچنین میزان مصرف برق شب گذشته نیز افزایشی بود به گونه ای که این میزان در ساعت ۲۱ و ۲۷ دقیقه به عدد ۶۰ هزار و ۴۳۵ مگاوات رسیدکه در مقایسه با زمان مشابه پارسال با رشد بیش از هفت هزارمگاوات همراه است.

روزگذشته بخش صنعت ۲ هزار و ۸۶۲ مگاوات برق مصرف کرد که این میزان در شب به عدد ۲ هزار ۵۵۸ مگاوات کاهش یافت.

تداوم روند افزایشی مصرف برق می تواند منجر به اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده شود چنانکه در این باره مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق ایران گفت: رعایت نشدن مدیریت مصرف از سوی مشترکان خانگی ممکن است منجر به اعمال خاموشی برنامه‌ریزی شده شود.

مسعود صادقی(دوشنبه هجدهم مردادماه)  در یک پیام تصویری افزود: مشترکان بخش خانگی و تجاری می‌توانند با اعمال روش‌های ساده مانع از بروز خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده شوند.

وی ادامه داد: نیاز مصرف حدود ۶۶ هزار مگاوات است، درحالی که بار قابل تامین شبکه در بهترین حالت، در حدود ۵۳ تا ۵۴ هزار مگاوات است.

همچنین مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: رعایت نشدن مدیریت مصرف از سوی مشترکان خانگی سبب می‌شود برای صنایع فولادی محدودیت ایجاد شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha